YEREL GÜÇ/ BURCU TUNÇ

Cumhuriyetin 100. yılı kutlama ve anma programı çerçevesinde Kirazda Şehit Birol Uysal Parkı'nda bulunan Atatürk anısına çelenk sunumu yapıldı.


Tören'e Kiraz Kaymakamı Onur Titiz, Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu, daire amirleri, gaziler, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve Kiraz halkı katıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100 yıl. etkinlikleri çelenk sunma töreni Kaymakam Onur Titiz ve Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu’nun Şehit Birol Uysal parkındaki Atatürk anıtına çelenk sunması ile başladı. Akabinde Kiraz halk eğitim merkezinin Cumhuriyet temalı resim sergisi ve aile destek merkezinin sergisi ziyaret edildi.
29 Ekim kutlamaları çerçevesinde bugün de saat 11.00 itibariyle Kiraz şehir stadyumunda tören geçişi ve gösteriler sergilendi.
Çelenk sunma töreninde bir konuşma yapan Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu, “Tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyetin Kuruluşunun 100. yılını kutluyorum, başta Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun“ dedi.


BEYDAĞ’DA DA CUMHURİYETİN İLAN EDİLİŞİNİN 100. YIL DÖNÜMÜNDE ATATÜRK ANITINA ÇELENK BIRAKILDI 
Cumhuriyetin ilan edilişinin 100. yıl dönümü vesilesiyle Beydağ’da bulunan Atatürk anıtına çelenk sunum töreni yapıldı. Tören’e Beydağ Kaymakamı İrem Baha Yağan, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, STK temsilcileri ve Beydağlılar katıldı. Burada bir konuşma yapan Başkan Yılmazlar, “Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 100. yıl dönümü nedeniyle Atatürk anıtına çelenk bırakarak Atamıza saygılarımızı sunduk. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına sonsuz saygı ve sevgilerimi sunuyorum“ dedi.


BAYINDIR'DA CUMHURİYETİN 100. YILI ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNULDU
Bayındır'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle 100. yıl anısına Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Çelenk sunma törenine Bayındır Kaymakamı Emin Kaymak, Belediye Başkanı Uğur Demirezen, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, STK temsilcileri ve Bayındırdırlar katıldı.
Cumhuriyeti'nin 100. yılı münasebeti ile bir açıklama yapan Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet bayramımızı ve Cumhuriyetimizin 100.yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum“ dedi.

Editör: Tutku İç