Kiraz Belediyesi tarafından 30 Ağustos - 1 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek kutlamalarda Zafer Yürüyüşü gerçekleştirilecek ve 2. Tarım ve Sanayi Fuarı'nın açılışı yapılacak.

Kiraz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü dolayısıyla Kiraz Belediyesi tarafından düzenlenen kutlamalar 30 Ağustos Zafer Bayramı günü başlayacak. Saat 21.00’de Zafer yürüyüşü düzenlenecek.  

Cem Yazan Kapalı Pazar Yeri alanında bu yıl 2’inci defa gerçekleşecek olan Tarım ve Sanayi Fuarı’nın açılışı yapılacak. Ardından pop müzik sanatçısı Öykü Gürman sahne alacak. 

31 Ağustos günü Kolpa adlı grup  sahne alırken, 1 Eylül Kiraz’ın düşman İşgalinden kurtuluş günü ise Ayşe Dinçer Kirazlılarla buluşacak.

İKİNCİ KEZ DÜZENLECEK 

2. Tarım ve Sanayi Fuarı yapma kararı aldıklarını söyleyen Özçınar Kutlu, “Özellikle geçtiğimiz yıl yaptığımız fuarla ilgili çok güzel verim aldık. Firmalardan ve vatandaşlarımızdan olumlu tepkiler aldık. Gelişmekte olan Kiraz ilçemizde tarım ve sanayi ön planda. İlçemize katkıda bulunan ve bulunacak olan firmaların kendilerini tanıtmaları adına düzenlediğimiz bu fuarın üreticimize de katkı sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

KİRAZ HALKI KONSERLERLE ÇOŞACAK

Üç gün boyunca konser düzenlediklerini belirten Özçınar Kutlu, “Kiraz halkı olarak çalışan, üreten bir toplumuz. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın eğlenmeye de hakkı var. Yıl içerisinde belediye olarak düzenlediğimiz kültürel ve sosyal etkinlikler ile vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Kurtuluş etkinliklerimizde bu yıl yaş olarak her kesime hitap edecek sanatçılarımızı ağırlayacağız. 30 Ağustos günü Öykü Gürman, 31 Ağustos Kolpa, 1 Eylül’de Ayşe Dinçer sahne alacak. Tüm Kiraz halkını ve çevre ilçelerimizdeki vatandaşlarımızı bekleriz” dedi.

ÇOCUKLAR İÇİN 3 GÜN ETKİNLİK

“Özellikle geleceğimizin teminatı çocuklarımızı unutmadık” diyen Özçınar Kutlu, “Kiraz Belediyesi olarak Cem Yazan Kapalı Pazar Yeri alanında üç gün boyunca palyaço gösterisi, yüz boyama, oyun parkurları ile 16:00-21:00 saatleri arasında çocuklarımız için etkinlikler düzenledik. Onları mutlu etmek bizi mutlu ediyor. Tüm çocuklarımızı bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Editör: Tutku İç