Demokrat Parti Efeler Diyarı’nda aday ilan ettiği 5 aydır da ilçede ayak basmadık yer bırakmayan gazeteci kökenli Dilek Acar Güleç'le büyük bir çıkış yakaladı. 

Ödemiş'te Demokrat Parti'nin (DP) belediye başkanlığını almasına sayılı günler kaldığı belirtiliyor. Bu sonucu anketler gösteriyor. Bu nedenle Demokrat Parti'nin kurmayları Küçük Menderes'in başkenti ilçeyi adeta mesken tuttu. İlçede yapılan kamuoyu araştırmasının sonuçlarına göre DP adayı Dilek Acar Güleç'in oyları merkezde yüzde 35.12'leri gösterirken, buna kırsalın da eklenmesiyle yüzde 55'lere kadar çıktığı ifade ediliyor.

DP KURMAYLARI ÖDEMİŞ’TE

Bu gelişmeler partide büyük moral kaynağı oluştururken DP kurmayları da ilçeye bir bir çıkarma yaptı. Hafta sonu İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt Ödemiş'e gelerek bir miting düzenledi. Enginyurt mitinginde "Topuklu Efe" lakabı ile anılan Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç'e övgüler yağdırdı. 

Siyaseti şerefi için yapanları alkışlayın

Enginyurt’un ardından bu kez Genel Başkan Gültekin Uysal Ödemiş'e gelerek adayları Güleç'e bir kez daha destek verdi. Düzenlenen iftarda Uysal, Türkiye siyaseti ve Demokrat Parti geleneğinden bahsederken, “Siyaseti şerefi için yapanları alkışlayın. Çünkü birileri siyaseti kendi menfaatleri için yapıyorlar. Bizim geleneğimiz bu işi şerefi için yapmış o yüzden bedeli ağırdır. Bugün burada huzurunuzda olan dava arkadaşlarım inanmış insanlar. Lütfen onların başını eğdirmeyelim. Yeter söz milletindir diye çıktığımız yola söz siz Ödemişlilerin” dedi.

Partinin Büyükşehir Adayı Burcu Bostancıoğlu ve İl Başkanı Ozan Demirbaş, Güleç'e destek veren diğer isimler oldular. 

DİLEK ACAR GÜLEÇ BİRİNCİ SIRADA

Demirbaş konuşmasında, “Sizlere bir müjdem var. Son anket çalışmamızda Ödemiş'in Topuklu Efesi Dilek Acar Güleç yüzde 35.12 oy oranı ile birinci sırada ye almaktadır. Sizlerden ricam rehavete kapılmadan 31 Mart'a kadar yılmadan yorulmadan çalışmalarımızı hızlandırmalıyız. Kimseyi ötekileştirmeyen herkesi ortak paydada buluşturan Demokrat Parti geleneğini ivmelendirme zamanı. Bunu hep beraber başaracağız” diye konuştu.

“BİR 5 YIL DAHA KAYBETMEYELİM”

DP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç ise yaptığı konuşmada, ilçenin yıllarını kaybettiğini ifade ederek, "2 Kasım'da bu salonda Ödemiş ve Ödemişliler için yola çıktık. Tek amacımız Ödemiş'in hak ettiği şekilde yönetilmesiydi. Vizyon sahibi bir şehir olması içindi. Beş aydır bunun mücadelesini veriyoruz. Bunda da başarılı olduğumuza inanıyorum. Ödemiş’i gerçekten seven insanlar olarak artık yeter diyoruz. Ödemiş’te bir şeyler yapılsın. Siyasi kavgalar nedeniyle bir şey yapılmamasına karşı olan büyük bir kitleyi arkamıza aldık. Onların da destekleriyle 31 Mart gecesi Ödemiş Belediyesini Ödemişlilere geri teslim etmeye geliyoruz. Ödemiş gencinden yaşlısına esnafından işçisi ve memuruna çok daha iyisini hak ediyor. Yıllarımızı kaybetmiş olabiliriz ama artık bir 5 yılımızı daha heba etmeyelim. Sizlerle birlikte Ödemiş’i hak ettiği yere taşıyalım diyorum. İyi ki varsınız” ifadelerini kullandı.

İftar Yemeğine, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İzmir İl Başkanı Ozan Demirbaş, İl Kadın Kolları Başkanı Gamze Özdemir, Ödemiş İlçe Başkanı Kahraman Murat Ateş, Kiraz İlçe Başkanı Soner Almaz, Demokrat Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burcu Bostancıoğlu, Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç, Demokrat Parti Ödemiş Kadın Kolları Başkanı Fatma Kara, Ödemiş Gençlik Kolları Başkanı Orçun Bağcı, Kiraz Gençlik Kolları Başkanı Turgay Sağ, Kiraz Teşkilat Başkanı Sakin Sağ, Ödemiş Eski Belediye Başkanı Bekir Keskin, Ödemiş Ticaret Odası Başkanı İbrahim Sürav, Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran, Madeni İşler ve Demirciler Odası Başkanı Ali Bozkan, Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hülya Çavuş, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Tahir Silay, Ödemiş Zihinsel ve Bedensel Engelsiz Yarınlar Derneği Başkanı Serpil Aksoy Baştürk, Ödemiş Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Hülya Tunç, Gazeteci Yazar Mustafa Ali Fırtına, muhtarlar, meclis üyesi adayları ve vatandaşlar katıldı.

Editör: Gülçin Kargaoğlu