Yerel seçimlerin, kent yaşamı için yapıldığı belirtilen açıklamada, genel merkezler düzeyinde yapılan siyasi çekişmelerin yerel ölçeğe indirgenmemesi istendi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

EFR FUARCILIK GENEL MÜDÜRÜ BAYKAL “FUARA OLAN İLGİ BEKLENTİNİN ÜSTÜNDE GERÇEKLEŞTİ” EFR FUARCILIK GENEL MÜDÜRÜ BAYKAL “FUARA OLAN İLGİ BEKLENTİNİN ÜSTÜNDE GERÇEKLEŞTİ”

“Bilindiği gibi 31 Mart tarihinde yerel seçimler yapılacak. Bu seçimde kentlerimizi yönetecek belediye başkanlarını ve belediye meclisi üyelerini seçeceğiz. Aynı zamanda mahalle muhtarlıkları için seçim yapılacak. Yaşadığımız kentlerin alt ve üst yapı olarak çağdaş kentler seviyesine ulaşmasını istiyoruz. Yazın toz, kışın da çamur ile mücadele etmeyelim. Kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanalım. Yeni iş alanlarının önünü açıp gençlerimizin geleceğe umutla bakmalarını sağlayalım.

Dünyanın en verimli topraklarının üstünde yaşayan 150 bine yaklaşan nüfus ile ilçe merkezimiz ve kırsal mahallelerimizin sürdürülebilir yaşam alanları olması adına bize yakışan yöneticileri seçmek için bilinçli davranalım. Vatandaş olarak görevimiz, adaylar içinde en iyisi olarak gördüklerimize oy vermek. Bu durum demokrasinin bir gereğidir.

Öte yandan, yönetmek için yola çıkan adaylarımızdan da kendilerini en iyi şekilde tanıtmalarını bekliyoruz. Fakat bu tanıtımı yaparken, kirlilikten ve kavgadan uzak durulmasını istiyoruz. Ödemiş’in seçilmiş Kent Konseyi üyeleri olarak gerek işitsel gerekse de görsel kirliliğe yol açmadan yapılacak tanıtım çalışmalarının tercih edilmesini istiyoruz.

Bu çerçevede, seçimden sonra da birbirimizin yüzüne bakamayacak davranışlardan kaçınılmasını ve demokratik bir seçim yarışının sergilenmesini istiyor ve diliyoruz. Bütün adaylara, başarılar diliyor, seçimlerin kentin yönetimi için en iyi adayların belirlenmesi adına bir araç olmasını diliyoruz.”
 

Editör: Tutku İç