YERELGÜÇ/DİLEK ACAR GÜLEÇ

Yolun kapatılması sebebi ile İzTaşıt kullanıcıları özellikle öğrenciler kilometlerce yol yürümek zorunda kalıyor.

Kaymakçı - Kiraz arası çevreyolu hizmete girdi. Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu’nun girişimleri ile başlatılan yol çalışmalarında Kiraz hattı tamamlanmıştı. Kaymakçı Kiraz arası yol çalışmaları devam ediyordu.

Çalışmaların tamamlanması ile Kaymakçı içerisinden geçen yol güzergâhı değişti. Ancak Kaymakçı Mahallesine girişlerde kavşakların yapımının tamamlanmaması sebebi ile Kiraz’dan Kaymakçı‘ya geçiş alanında yol tamamen kapalı.

Kaymakçı giriş ve çıkışlarındaki kavşakların bir an önce bitirilmesini isteyen Kaymakçı Mahallesi sakinlerinden Yusuf Şahan, “Kaymakçı Ödemiş’in en büyük mahallelerinden birisi. Bölgenin en büyük bezelye ve erik pazarı burada. Kiraz’dan gelen üretici mağdur, bizler mağduruz. Yaşlımız, öğrencimiz, engellimiz mağdur. ESHOT ve İz Taşıt mahallemizden geçerken mahallenin içinden geçiyordu ve rahatlıkla ulaşım sağlayabiliyorduk. Fakat şu anda Ödemiş tarafına gidebilmek için bir uca, Kiraz tarafına gidebilmek için diğer bir uca kadar yürüyoruz. Bu mesafe aşağı yukarı her iki taraftan 1,5 km. Kenarda kaldık. Hepimizin Ödemiş’te işleri oluyor. Mağduriyetimizin bir an önce çözümlenmesini istiyoruz” dedi.

Ödemiş Mesleki Eğitim Merkezinde okuyan öğrenci Emir Şentürk ise “Birkaç gündür ESHOT’a binmek için sabah erkenden kalkıp buradan Kaymakçı’nın çıkışına kadar yürüyorum. Bütün öğrenci arkadaşlarım aynı durumda. 10-15 dakika boyunca yürüyüp yol kenarına çıkıyoruz. Dönüşte de evlerimize ulaşmak için aynı zorluğu bir kez daha yaşıyoruz. Mağduruz. Eskisi gibi araçların tekrar Kaymakçı’nın içinden geçmesini talep ediyoruz” dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu