İzmir'e Çamur yağacak! İzmir'e Çamur yağacak!

Demirci’nin yerine Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden transfer edilen Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme eski Dairesi Başkanı Mutlu Gürler atandı. Gürler son yerel seçimde Datça’dan aday adayı olmuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın yeni dönemde başlattığı revizyon çalışmaları sürüyor. 

Mazbata sonrası bazı isimleri değiştiren Tugay’ın değişim rüzgarı bu kez İZSU’yu etkiledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin su ve kanalizasyon hizmetlerini yürüten en önemli kurumu İZSU’nun yönetim kademesinde revizyon gerçekleştirildi. Aynı zamanda İZSU Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yürüten Büyükşehir Başkanı Tugay, uzun yıllardır kurumda çalışan Genel Müdür Yardımcısı Onur Demirci’yi görevden aldı. 

Demirci’nin yerine Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden transfer edilen Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme eski Dairesi Başkanı Mutlu Gürler getirildi.  İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Tunç Soyer döneminde ismi bir dönem genel sekreterlik için konuşulan Gürler son yerel seçimde Muğla'nın Datça ilçesinden aday adayı oldu. Aday gösterilmeyen Gürler’in seçim sonrası göreve dönüş yeri Ankara yerine İzmir Büyükşehir Belediyesi olunca yeni yapılanmada İZSU’da görev verilmiş oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde kamu ve devlet bürokrasisini temsil eden Genel Sekreter Barış Karcı, İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu ve ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey gibi kritik isimlerle şimdilik yola devam etme kararı alan Başkan Tugay’ın kurum alt bürokrasisine yönelik çalışmalarının süreceği öğrenildi. Başkan Tugay’ın kısa süre içinde danışman ekiplerini de şekillendirmesi bekleniyor.
 

Editör: Tutku İç