İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü Ödemiş Teknik Şube Müdürlüğünce hızla büyüyen Ödemiş'in alt yapı yatırımları aralıksız devam ediyor. 

Şehrin kanalizasyon hatlarını yenileyen ve güçlendiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda şehirde yağmur suyu hattı imalatı gerçekleştiriyor.

Evsel atık sular ile yağmur sularını ayırarak iki ayrı yeni alt yapı imalatı yapan İZSU Genel Müdürlüğü Ödemiş Teknik Şube Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde oluşturduğu alt yapı ile aynı zamanda yağmur suyu hasadı da yapmış olacak. Taşkınların önüne geçecek. Ödemiş merkezden Ödemiş Atık Su Arıtma Tesislerine kadar 15 kilometrelik alt yapı imalatı yapan ekipler sorunsuz şekilde evsel atık sularını ve yağmur sularının tesislere ulaşmasını sağlıyor. 

Kentin doğu mahallelerinden olan Ocaklı, Beyazitlar, Küçükavulcuk ve Büyükavulcuk mahallelerinde de alt yapı yatırımlarını tamamlayan İZSU Genel Müdürlüğü, mahallelerinin evsel atık sularını Ödemiş Arıtma Tesislerine ulaşımını sağladı. 

İZSU yetkililerininden edinilen bilgilere göre, Ödemiş merkez ve kırsal mahallelerde alt yapı yatırımlarının devam edeceği öğrenildi.

Editör: Tutku İç