Bu doğrultuda İZSU Genel Müdürlüğü, ilçe ekonomisi için büyük önem taşıyan Ödemiş Sanayi Sitesi’nde önemli altyapı yatırımlarına imza attı.

YAĞMUR YAĞDIĞINDA YAŞANAN GÖLLENME SORUNUNA ÇÖZÜM

İZSU Genel Müdürlüğü, Ödemiş Sanayi Sitesi, Sebze ve Meyve Hali ile Canlı Hayvan Pazarı’nda yağışlı havalarda yaşanan göllenme sorununa da çözüm geliştirdi. Kış aylarında yoğun yağışla birlikte üst kotlardan gelen yağmur sularını mevcut kanalizasyon hattının taşınması sonucu yaşanan göllenmelerin önüne geçmek üzere Sebze ve Meyve Hali ile Canlı Hayvan Pazarı arasına yaklaşık 200 metrelik ızgaralı hat inşa edildi. Bu hatla toplanan yağmur sularının bertaraf edilmesi için 1 km uzunluğunda yeni yağmur suyu hattı oluşturuldu.

EKONOMİK ÖMRÜNÜ DOLDURAN KANAL YENİLENDİ
Ödemiş Sanayi Sitesi içerisinden geçen ve 30 yılın sonunda ekonomik ömrünü tamamlayan kanalizasyon hattına da neşter vuruldu. Sürekli arızalara, koku problemlerine ve yol üzerinde çukurlara yol açan eski hattın yerine Sanayi içinden başlayıp Ödemiş Atıksu Arıtma Tesisinde sonlanan yaklaşık 4 km kanalizasyon hattı inşa edildi. Sanayi Sitesi’ne soluk aldıracak altyapı çalışmaları tamamlandı.

ATIKSU ARITMAYA ULAŞAN KANAL DEPLASE EDİLDİ
Ödemiş’in kuzey aksındaki mahallelerin yanı sıra merkeze yakın kırsal mahallelerin atıksularını toplayıp Ödemiş Atıksu Arıtma Tesisi’ne taşıyan Sim Deresi Mevkii’ndeki kanalizasyon hattının yeri değiştirildi. Buradaki hattın bir bölümünün Güney Çevre Yolu altında kalması sebebiyle hattın 2 km Ø400 mm çapında boru ile deplase edilmesi çalışmaları tamamlanarak devreye alındı.

Editör: Tutku İç