2023 yılında Ödemiş için yatırımlarını aralıksız sürdüren İZSU Genel Müdürlüğü, sürekli artan su ihtiyacının karşılanması amacıyla hızla büyüyen Konaklı (Adagüme) Mahallesi’ne 2 adet daha sondaj kuyusu açmak üzere kontak çevirdi. Kuyuların delgi işlemleri tamamlanmış olup, enerjilendirme ve iletim hatlarının döşenmesi çalışmaları sürdürülüyor.
Yeni kuyuların yaz sezonu gelmeden devreye alınması hedeflenirken yeni kuyular sayesinde Konaklı Mahallesi yaz aylarında yaşanabilen su problemlerinden etkilenmeyecek.

ÖDEMİŞ KENT KONSEYİ BAŞKANI MAHMUTÇAOĞLU OLDU ÖDEMİŞ KENT KONSEYİ BAŞKANI MAHMUTÇAOĞLU OLDU


Konaklı’daki yatırımlarını hızla sürdüren İZSU Genel Müdürlüğü, içme suyu depolarına suyun taşınmasını sağlayan terfi istasyonunun da bakım ve onarımı yapılarak,  terfi pompaları son teknoloji yeni sistem pompalar ile değiştirildi. Kuyu ve depoların 7/24 uzaktan erişim ile anlık takip edilebilmesi için otomasyon sistemleri kuruldu. 
Ödemiş Teknik Şube Müdürlüğü yetkilileri “Bölgedeki yaşanan sıkıntıların giderilmesi amacıyla 7 gün 24 saat çalışmaya, projeler üretmeye ve üretilen projeleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Yapılan 2023 yılı yatırım programı ile dev maliyet ve bütçeler ile birçok mahallemizin problemlerini çözdük” dedi. İZSU Yetkilileri, çalışmaların devam edeceğini belirterek gelecek yıllardaki yatırımların da hazırlıklarına başlanıldığını ifade etti.

Editör: Tutku İç