Çalışmalarında enerji tasarrufunu da ön planda tutan İZSU, Çamlıca’da elektrik enerjisi ihtiyacını güneş panelleri ile karşılayan yeni bir sondaj kuyusu açtı.

Çamlıca Mahallesi’nde bulunan mevcut bir adet kuyuya ek olarak yaz aylarında artan su ihtiyacının karşılanması ve mevcut kuyuda yaşanabilecek arızalarda alternatif oluşturması için yeni bir sondaj kuyusu açıldı. İZSU Genel Müdürlüğü, yeni kuyunun elektrik enerjisi ihtiyacını güneş panelleri ile karşılıyor. Yeni kuyunun şebekeye dahil edilmesi için 1,5 km iletim hattı oluşturuldu.

DOĞAYA SAYGILI ÇÖZÜMLER

Doğaya saygılı, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak tasarruf yapan İZSU Genel Müdürlüğü, Çamlıca’da sondaj kuyularına ilave kaynak olarak kullanılan doğal kaynak suyu gözlerinde bakım-onarım çalışması da gerçekleştiriyor. Doğal kaynak sularının debisinin artırılmasının hedeflendiği çalışmalarla Çamlıca’nın içmesuyu altyapısı daha da güçlendirilmiş olacak.


İZSU Ödemiş Teknik Şube Müdürlüğü yetkilileri “Tüm mahallelerimiz hakkında planlamalarımız bulunmaktadır. İZSU olarak sırasıyla mahallelerdeki planlı imalatlarımızı gerçekleştireceğiz. Yenilikçi bakış açısı ile Çamlıca Mahallesinde olduğu gibi tüm bölgede yenilenebilir enerji kaynaklarını da kullanarak, doğayı koruyup enerji tasarrufu sağlayacağız” dedi.

Editör: Tutku İç