Ekstrem sıcakların uzaklaştığı bu haftada yağış beklentisi yok. İzmir Hava Durumu ekibinin haftalık tahmininde ise nemlerin boğucu bir düzeyde olabileceği yönünde. Ekip, artık gecelerin daha rahat geçeceğini de yorumlarına ekledi.

Geçtiğimiz haftayı bölgesel yağmurlar ve sıcaklarla kapatan İzmir’de yeni haftada hava, mevsim normalleri seviyesinde devam edecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan verilere göre; İzmir’in merkez ilçelerinde hava en yüksek 33-34 °C bandında devam edecek. Hafta boyunca parçalı ve az bulutlu havanın hakim olacağı İzmir’de nemden dolayı boğuk bir hava hissedilebilir. Çevre ilçelerde gece sıcaklıkları nispeten daha düşük seviyede geçecek.

‘BU HAFTA YAĞIŞ YOK, GECELERİ DAHA RAHAT GEÇECEK’

İzmir Hava Durumu ekibinin hafta boyunca gerçekleştirdiği tahmin ise bu hafta bir yağış olmayacağı yönünde.

Nem konusunda uyarılarda bulunan ekip, gecelerin artık eskisine göre daha rahat geçeceğini belirtti. Ekibin yaptığı açıklama şu şekilde:

Yağmur etkisini kaybetti. Bu hafta boyunca havamız parçalı az bulutlu olacak. Yağmur beklentisi yok. Sıcaklıklar 32-33 derecelerde gezinecek. Belki biraz nem boğabilir ama geceleri artık daha iyi olacak diyebiliriz. Özellikle denizden uzak ilçelerde geceler daha bir rahat olacak. Rüzgar ise hafif zaman zaman orta kuvvette.

Editör: Gülçin Kargaoğlu