Ödemiş merkezde asfalt yama çalışmaları Ödemiş merkezde asfalt yama çalışmaları

Çevre ilçelerde ise bazı yerlerde Cumartesi günü yağışın etkisi daha az hissedilecekken Pazar günü kent genelinde yağış bekleniyor.  İzmir’de kent merkezinde hafta boyunca etkili olan yağışlar hafta sonu da devam edecek.
Hafta sonu öncesi Cuma günü kent genelinde yerel yağışlar hakim olacak. Hafta sonu ise yağışların etkisinin arttırması tahmin ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan verilere göre; Cumartesi günü hava sıcaklığı en yüksek 19°C olacak. Gece sıcaklığı ise 14°C olacak. Eğer tahminler doğru çıkarsa İzmir’de 20 Ocak tarihleri arasında ölçülen sıcaklıklarda Cumartesi günü rekor kırılacak. Haftanın son günü ise kent genelinde yağışların etkisinin arttıracağı görülüyor. Tahminlere göre; kuvvetli gökgürültülü ve sağanak yağışların hakim olacağı Pazar günü İzmirliler eve kapanmak zorunda kalacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Pazar günü yağış ve taşkınlar konusunda uyarılarda bulundu.
İzmir’de kent merkezinin haricinde çevre ilçelerde Cumartesi günü yağışlar yer yer etkisiz olacakken Pazar günü bütün kentte yağmur damlaları yolları süsleyecek.
 

Editör: Tutku İç