İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, partiye dinamizmi ve esnekliği kazandıracak yeni bir örgütlenme anlayışına ihtiyaçlarını olduğunu belirterek Kemal Kılıçdaroğlu'na kazan kaldırdı.

6 parti, HDP ve Zafer Partisi'nin de desteğini almasına rağmen seçimden beklediği sonucu alamayan muhalefette Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik istifa sesleri yükselmeye başladı.

İMAMOĞLU 'DEĞİŞİM' DİYEREK FİTİLİ YAKTI

CHP'nin başında girdiği bütün seçimleri kaybeden ve hala partisinin başında duran Kemal Kılıçdaroğlu'na kazan kaldıran ilk isim Ekrem İmamoğlu olmuştu. Seçimlerin ardından açıklama yapan İmamoğlu, partinin büyük bir değişime ihtiyacı olduğunu belirtmişti. İmamoğlu, "Kimse endişe etmesin. Her şey yeniden başlıyor. Unutmayın değişmeyen tek şey değişimdir. Her sahada, her ortamda değişim. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuç asla beklemeyeceğiz artık." diyerek fitili ateşlemişti.

KILIÇDAROĞLU'NA 'KALESİNDEN GOL'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer CHP içinde başlayan “değişim” hareketine dahil oldu. “Susmanın değil, konuşmanın tam zamanı” diyen Soyer, altılı masa ile partinin “sağçılaştığına” dikkat çekerek, “Dünyanın ve ülkenin yaşadığı değişime ayak uydurabilecek dinamizmi ve esnekliği partiye kazandıracak yeni bir örgütlenme anlayışına ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Editör: Tutku İç