Sıcaklıkların günden güne artacağı kent merkezinde Cuma günü hava sıcaklığının 15°C olması bekleniyor. İzmir’de kent merkezinde yağışlar olmazken çevre ilçelerde ise karla karışık yağmurlar etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan verilere göre; İzmir’e haftaya rüzgarlı bir havayla başlıyor.

Ayrıca; Meteoroloji 2'nci Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi Müdürlüğü, Ege Denizi’nde bugün için fırtına uyarısı verdi.

İzmir’de gün içerisinde rüzgar etkili olacakken saat 15:00-18:00 arasında rüzgarın 39 km/sa’ya ulaşması bekleniyor. Uzmanlar Kuzeyden esecek rüzgarlar için vatandaşların dikkatli olması yönünde uyarılarda bulundu.

HAVA GİTTİKÇE ISINIYOR
İzmir’de kent merkezinde hafta boyunca yağışsız bir hava beklenirken Çarşamba günü itibariyle güneş bulutların arkasından etkisini göstermeye başlayacak. Gece sıcaklıkları ise hafta boyunca düşük seviyelerde kalmaya devam edecek. Hafta boyunca gittikçe havalar ısınırken Cuma günü hava sıcaklığının 15°C olması bekleniyor.

KUZEYDE KAR VE YAĞMUR ETKİLİ OLACAK
İzmir’in kuzeyinde bulunan Kınık ise haftaya kar yağışlı başlıyor. Kınık’ta bugün ve yarın karla karışık yağmur etkili olacak. Dikili, Foça, Menemen ve Aliağa’da ise Salı günü hafif yağmur bekleniyor.

İzmir’in haftalık hava raporu… İbre 44’ü görecek! İzmir’in haftalık hava raporu… İbre 44’ü görecek!

YARIMADA’DA YAĞIŞ VAR
Yarımada’da bulunan Çeşme, Karaburun ve Urla’da ise Pazartesi ve günü yağışlı bir hava bekleniyor. İlçe merkezlerinde hafif yağışlı bir hava bekleniyor.

DOĞU SINIRI KARLI VE YAĞMURLU
İzmir’in Doğu sınırında yer alan Beydağ, Kınık ise haftaya karla karışık yağmurla başladı. Bayındır ve Ödemiş ise haftaya yağmurla başladı.
 

Editör: Tutku İç