İZULAŞ şoförleri de eylem sürecinde kontak kapatacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan kadrolu işçilerle, İZSU, İZDOĞA, İZBETON ve İZULAŞ şirketlerinde çalışan işçilerin üyesi olduğu Türk-İş’e bağlı Belediye İş Sendikası İzmir Şubeleri ile SODEM-SEN ve büyükşehir bürokratları arasında Ocak ayında başlayan yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tıkanmıştı.

Yaklaşık 6 bin belediye işçisini ilgilendiren TİS görüşmelerinde arabulucu süreci başlarken Belediye-İş Sendikası İzmir Şubeleri bir kez daha iş bırakmaya hazırlanıyor. Daha önce iki defa iş bırakan işçiler bu kez 19 Mart 2024 (Salı) günü Konak Pier önünde toplanarak Egemenlik Evi’nin önüne yürüyüşe geçecek ve burada oturma eylemi yapılacak.

Öte yandan eylem sürecinde İZULAŞ şoförleri de eylem bitene kadar kontak kapatacak. Eylem sırasında sahada bulunan yaklaşık bin 500 otobüsün 250 tanesi hizmet vermeyecek. 

Belediye-İş İzmir Şubeleri’nin ortak açıklaması şu şekilde:

Belediye-İş Sendikası ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında devam eden ve BÜYÜKŞEHİR,İZSU, İZDOĞA, İZBETON ve İZULAŞ’da çalışan emekçileri kapsayan toplu iş sözleşme görüşmelerinde belediye yönetimi hayat gerçeklerine aykırı ücret teklifinde ısrar ediyor.

Sendikamız üye, yönetici ve temsilcileri alın terinin hakkını almak, kararlılığını dosta düşmana göstermek için 19 Mart 2024 Salı günü saat 10:00’da Konak Pier Binası önünde toplanarak yürüyüş gerçekleştirecektir.

Yürüyüşün ardından Saat 11:00’de İzmir Büyükşehir Belediyesi Egemenlik Evi Binası önünde binlerce emekçi, oturma eylemi başlatarak belediye yönetiminin uzlaşmaz tutumunu protesto edecektir.

Cemil Tugay mazbatasını aldı! Cemil Tugay mazbatasını aldı!

Gerçekleştireceğimiz protestomuza basın emekçileri, sendikalar ve emekten yana tüm dostlarımız davetlidir. Saygılarımızla.
 

Editör: Tutku İç