BOZDAĞ, GÖLCÜK VE SUBATAN’A İTFAİYE MÜFREZESİ ŞART! BOZDAĞ, GÖLCÜK VE SUBATAN’A İTFAİYE MÜFREZESİ ŞART!

Türk ulusunun önderi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85. yıldönümünde İzmir'de adeta hayat durdu. Saatler 09.05'i gösterdiğinde yükselen siren sisleriyle birlikte sadece tören alanlarında bulunanlar değil, kentin her noktasındaki İzmirliler saygı duruşuna geçti. Sürücüler de otomobillerini durdurarak Atatürk'e olan saygısını ve bağlılığını gösterdi.

CUMHURİYET MEYDANI'NDA TÖREN DÜZENLENDİ
İzmir Valisi Süleyman Elban, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ege Ordusu ve  Garnizon Komutanı Orgeneral Kemal Yeni, protokol üyeleri ve vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene katıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptığı açıklamada "Cumhuriyet Meydanı'nı ilk defa bu kadar kalabalık görüyorum. Çok etkileyici, çok heyecan verici bir şey. İnsanların yıllar geçtikçe Ata'ya bağlılıklarını ve borçlarını, sadakatlerini anlıyor olmaları son derece önemli bir
şey. Ülkemizin siyasal ikliminde Atatürk'ün yol göstericiliğine önderliğine ihtiyaç olduğunu gösteriyor" dedi.

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ise "Bugün her zaman olduğu gibi İzmirlilerin Atal'sına ne kadar sahip çıktıklarını bir kez daha görüyorsunuz. Bizler de Cumhuriyet Halk Partililer olarak Ata'mıza sahip çıkmaya, Ata'mızın eserlerine sahip çıkmaya sonsuza kadar devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Editör: Tutku İç