İzmir Çiğli 2'nci Ana Jet Üssü'nden havalanan askeri helikopter, Urla ilçesi Bademler köyünde boş araziye zorunlu iniş yaptı. İniş sırasında yan yatan helikopterde bulunan 3 personelden 1'inin yaralandığı bildirildi.

Ödemiş Belediyesi Yeni Dönem İlk Meclis Toplantısı Yapıldı Ödemiş Belediyesi Yeni Dönem İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

MSB'den yapılan açıklamada "2’nci Ana Jet Üs Komutanlığından (Çiğli/İzmir) kalkan bir adet helikopterimiz teknik bir arıza nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kalmıştır. Helikopterimizde hasar meydana gelmiştir. Olayda yaralanan bir personelimiz hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır. Olayla ilgili inceleme başlatılmıştır." denildi. 

İZMİR VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA
İzmir Valiliği zorunlu iniş yapan askeri helikopter ile ilgili açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada, "Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığına bağlı, eğitim amaçlı faaliyet gösteren askerî helikopter, Urla ilçesi Bademler Mahallesi sınırlarında acil olarak sert iniş yapmış, helikopterdeki 3 mürettebattan bir (1) personel yaralanmış, iki (2) personel olaydan herhangi bir yara almadan kurtulmuşlardır. Tüm personelin olay yerinden sorunsuz olarak nakilleri sağlanmıştır" denildi.
 

Editör: Gülçin Kargaoğlu