Başkanlık makamının bulunduğu Egemenlik Evi’ne gelen Cemil Tugay’ı Tunç Soyer kapıda karşıladı.

Tören milletvekilleri, CHP il-ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, belediye bürokratları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

TUGAY'DAN PERSONELE VE ÖRGÜTE ÇAĞRI!

Törende yeni başkan Cemil Tugay açıklamalarda bulundu.

Büyükşehir'den emeklilere müjde Büyükşehir'den emeklilere müjde

TUGAY: BİR BÜTÜNÜN PARÇASIYIZ
Görevi devralan Cemil Tugay ise “Bugün özel ve mutlu günlerimden biri. Çok özel bir sorumluluğu yüklendiğimin ilk günü. Ne mutlu ki yalnız değiliz. Seçimden Sonra ülke bazında başarımız var bunun mimarları var, bunu için çok emek harcamış milyonlarca insan var. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonrası için çok önemli bir sorumluluğun başlangıç günü olduğunu hatırlamamız gerekiyor. Hepimizin çok çalışmamız gerektiğini hatırlamamamız gerekiyor. Bizler sadece bir bütünün parçasıyız. Bir bütünün parçası alarak bizden beklenen görevi yerine getirmek için geçici süreyle bu konumlardayız. Benim için çok büyük bir onurdur ki İzmir benim için dünyanın en güzel şehri. En özel şehri. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. CHP’ye, şehrimize ve Mustafa Kemal Atatürk’ü borcumuzu ödeyeceğiz” ifadelerini kullandı. 

MAKAM ODAMDA BAKACAĞIM

Tunç Soyer’e övgüyle bahseden Tugay, “Ben değerli başkanıma çok teşekkür ediyorum geçen 5 yıl kente gecesini gündüzüne katarak hizmet etti. Kendisinin yakından takip eden ilçe başkanı olduğum için burada dile getirilmemiş bir çok emeğini biliyorum. Bunlar benim için her zaman minnetle hatırlayacağım şeyler. Size duyduğum sevginin sembolü olarak zeytin fidanını makam odamda besleyeceğim o büyüyecek gelişecek ve sizi unutmadığımı göstermiş olacak” diye konuştu.

Cemil Tugay’ın çiçek takdim etmesi sonrası konuşan Soyer son olarak, “Ben tahmin edeceğiniz gibi müthiş yükü hafiflemiş şekilde ayrılıyorum. Allah size yardımcı olsun. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
 

Editör: Tutku İç