Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün aktardığı verilere göre; İzmir’de Çarşamba ve Perşembe günler kenti etkisi altına alacak olan kuvvetli sağanak yağış beklentisi var.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan verilere göre; İzmir’de bayram sonrasında havalarda kısa süreli bir ısınma bekleniyor. Rüzgarlı geçen hafta sonunun ardından İzmir, Pazartesi gününe önceki günlere göre daha sıcak bir havayla uyandı. Gün içerisinde havanın en yüksek 23°C’ye ulaşması beklenirken, batıdan esecek olan saatte hızı 13 km/sa olan orta rüzgarlara maruz kalacak.

HAFTA ORTASI İÇİN YAĞIŞ UYARISI

Pazartesi’yi takip eden günlerde havanın bulutlu olması beklenirken, hafta ortasında kentte yağışlar etkili olacak. Çarşamba ve Perşembe günü etkili olacak olan gök gürültülü sağanak yağış öncesi Meteoroloji vatandaşlara uyarılarda bulundu. Gün içerisinde kent merkezinde etkili olacak olan yağışla beraber Çarşamba günü rüzgar hızının saatte 22 km/ha’yı bulması bekleniyor.

İzmir’in hava tahminlerini sosyal medya üzerinden yapan İzmir Hava Durumu ekibi ise yayımladığı mesajda, “Ay sonu soğuk ve yağışlı havaların etkisi altına girebiliriz” uyarısında bulundu.

Editör: Gülçin Kargaoğlu