YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

İYİ Parti, kurultay çalışmalarının ilk ayağı olan mahalle delegesi seçimlerini 29 Ekim-6 Kasım tarihleri arasında tamamladı. Kasım ayında başlayan ilçe kongreleri ise devam ediyor. Bu kapsamda Beydağ ilçe kongresi 12 Kasım Cumartesi günü Beydağ Kültür Konuk Evinde yapıldı. Tek liste halinde seçime giren mevcut başkan Yasin Kırmızı güven tazeleyip yeniden başkan seçildi.

Bu seçimde bir ilk yaşandı ve Soner Baltacı, İYİ Parti’nin Türkiye genelinde en genç Gençlik Kolları Başkanı oldu.

Baltacı’nın rozetini İş insanı ve Siyasetçi Mustafa Emre Eryıldıran taktı ve şunları söyledi, “İlçe kongrelerimiz, birlik ve beraberlik içinde sürüyor. Yol arkadaşlarımızın gösterdiği sevgi ve ortaya koyduğu enerji, yarınlara dair inancımızı artırıyor. Bayındır, Selçuk ve Beydağ’daki kongrelerimizde İYİ insanlarla bir aradaydık.

Beydağ’da 18 yaşını doldurur doldurmaz partimize katılan Türkiye’nin en genç gençlik kolları başkanı Soner kardeşimin ve eski bir CHP’li olan Mustafa Bey’in yakasına Cesurlar Hareketi’nin rozetini takmak bana nasip oldu. Ziyaret ettiğimiz her yerde İYİ Parti’nin vatansever üyelerinin, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in siyasetteki nazik üslûbunu örnek aldıklarını ve iktidar yürüyüşündeki kararlılıklarını görmekten mutluluk duyuyorum.

Kongreler sonucunda göreve yeniden seçilerek güven tazeleyen Bayındır İlçe Başkanımız Sayın Necati Solmaz Beyefendi’yi, Selçuk İlçe Başkanımız Sayın Deniz Kayapınar Beyefendi’yi ve Beydağ İlçe Başkanımız Sayın Yasin Kırmızı Beyefendi’yi ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyor, gösterdikleri yakın ilgi ve samimiyet için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.