Her hangi bir yanlış durum yok. Herhangi bir geçiş de yok. Yapılan ziyaret sadece belediye başkanları arasında rutin olarak gerçekleştirilen bir nezaket ziyaretidir” dedi.
İYİ Parti’den 31 Mart 2019’da gerçekleştirilen yerel seçimlerde belediye başkanı olan ve sonrasında AK Parti’ye geçen isimlerin artması sonrası gözler İzmir’de İYİ Parti iktidarının olduğu Tire’ye çevrilmişti. İlçede sık sık ‘AK Parti’ye geçecek’ iddialarının çıktığı Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran için parti içinde hareketlilik yaşanırken, dün İYİ Parti’den AK Parti’ye geçen Nazilli Belediye Başkanı Engin Özvan ve İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın Duran’ı ziyaret etmesi sonrası iddialar bir kez daha alevlenmiş durumda.
'NEZAKET ZİYARETİDİR'
İddialar hakkında konuşan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, geçiş iddialarını yalanlarken “Konu malumatım dahilinde. Her hangi bir yanlış durum yok. Herhangi bir geçiş de yok. Yapılan ziyaret sadece belediye başkanları arasında rutin olarak gerçekleştirilen bir nezaket ziyaretidir. Bunlar her belediyede olan şeyler” ifadelerini kullandı.

Editör: Tutku İç