İYİ Parti’de İzmir’de İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu ile İYİ Parti İzmir Milletvekili ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale arasında yaşandığı iddia edilen tartışmalar kamuoyunda yer almıştı.İddialara göre Özlale’nin başta kampanya süreci olmak üzere çeşitli nedenleri öne sürerek genel merkeze Başkan Bezircilioğlu’nu şikayet ettiği ve Bezircilioğlu’nun istifa etmesini istediği kulislerde yerini almıştı. Süreç ile ilgili çalışma yürüten genel merkez ise Bezircilioğlu’na ‘istifa et’ talimatı geldiği öğrenilmişti. Bezircilioğlu ve yönetiminin ise görevden alma durumunda topluca istifa etme seçeneğini masaya yatırdığı kamuoyuna yansımıştı

Akaryakıta bayram sonrası çifte zam Akaryakıta bayram sonrası çifte zam

İddialar ile ilgili konuşan Ümit Özlale, “Ben ‘ya o, ya ben’ diyerek genel başkana ya da teşkilat başkanına giderek söylemde bulunacak birisi değilimdir” ifadelerini kullanmıştı.

GENEL MERKEZ GÖREVDEN ALDI
Yaşanan tartışmalar sonrası ile flaş bir karar alındı.  Düğmeye basan İYİ Parti Genel Merkezi  İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu ile il yönetimi ve divan kurulunu görevden aldı.

Editör: Tutku İç