Yönetim kurulu üyesi ve eşi İYİ Parti’den istifa etti

Genel seçimlerin ardından ülke genelinde İYİ parti de istifalar devam ederken bir istifa haberi de Tire'den geldi. 

İYİ Parti Tire Yönetim Kurulu Üyesi Selda Başaran ve eşi Burak Başaran, bugün İYİ Parti üyeliğinden istifa ederek AK Parti'ye geçti. 

Başaranların üyeliğini AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı ve Kadın Kolları Başkanı Meral Ünalan yaptı. 

AK Parti Tire İlçe Binasında gerçekleşen imza törenine katılan Selda ve Burak  Başaran imza atarak AK Partiye geçti. Başaranların rozetlerini İzmir Milletvekilleri takacak. 

Akşener’in sert üslubu rahatsız etti

Geçiş süreci ile ilgili olarak konuşan Selda Başaran; "Son seçimlerde bir kırılma noktası yaşadık. Bundan böyle siyasete farklı bir bakış açısıyla bakmamıza sebep oldu. Kandırıldığımızı ve farklı şeylere inandırıldığımızı düşündük. Seçim öncesi yapılan algı operasyonları bizlerde hayal kırıklığı yaşattı. Bu da bizlerin Cumhur ittifakına daha pozitif bakmamıza sebep oldu. Türkiye'de beka sorununun gerçek olduğunu gördüm. Çünkü bu bize çok farklı anlatılıyordu. Ayrıca Dış güçlerin de Millet ittifakı üzerinde çok etkili olduklarını gördüm. Beni en fazla etkileyen de Cumhurbaşkanlığı Mazbata Töreni oldu. Bütün dünyanın orda olması beni duygusal olarak etkiledi. Dünya mazlumlarına el uzatması ayrıca çok güzel. Seçim öncesi ve sonrasında koltuk kavgaları ve Meral Akşener’in sert üslubu açıkcası beni rahatsız etti. Bütün bu parçaları birleştirdiğimizde Türkiye'yi yönetecek tek liderin Recep Tayyip Erdoğan olduğuna gönülden inandık. Bu sepeblerle  ben ve eşim AK Parti'ye geçmeye karar verdik. Kesinlikle şahsi bir çıkar ve menfaatimiz yok. Daha güçlü bir Türkiye ve daha güçlü bir Tire için elimizden gelen gayreti göstermeye hazırız." Dedi.

MERT FALAKALI "HAYIRLI OLSUN"

İYİ Parti’den AK Parti’ye geçişlerin hızlandığını dile getiren AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, “28 Mayıs seçimlerinden sonra biliyoruz ki bu seçimi 85 milyon kazanmıştır. Milletimizin teveccühü ile bir kez daha sandıktan çıkarak daha güçlü bir Türkiye için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Bu kapsamda diğer partilerden AK Partiye hızlı bir geçiş var. Bugün İYİ Parti Tire Yönetim Kurulu üyesi Selda Başaran hanımefendi ve eşi Burak Bey AK Partiye gelmek istediklerini bizlere beyan ettiler. Bizlerde bu isteği memnuniyet ile karşıladık. Kapımız herkese açık. Demokrasimizden , kalmınmamızdan taviz vermeden Yeni Türkiye Yüzyılını hep birlikte inşa edeceğiz. Ben kendilerini tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum." Dedi.

Editör: Tutku İç