YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Yüksel Şenyurt, Kadın Kolları Başkanı Ela Ekici, Gençlik Kolları Başkanı Ali Özer, İYİ Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayları ve partililerin katıldığı seçim çalışması Tire’de esnaf ziyareti ile başladı.

Yerelgüç’e konuşan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran şunları kaydetti, “14 Mayıs çok önemli bir tarih. Cumhuriyetimizin 100 yılı tamamlayıp, 2. yüzyılına başladığımız günlerde ülkemizin içinde bulunduğu bu kötü yönetim anlayışından kurtulması için 14 Mayıs’ta İYİ Partimizin bu güçlü liyakatli kadrolarını seçerek bizi temsil etmek üzere İzmir’e gönderdiğimizde hem şehrimizin hem ülkemizin sorunlarına çözüm üreteceklerini bizi orada layıkıyla temsil edeceklerini dair güvenimiz tamdır.”

İZMİR’DEKİ GÖZBEBEĞİMİZ TİRE

Daha sonra konuşan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu ise şöyle konuştu, “Bugün saha çalışmalarımızı İzmir’deki gözbebeğimiz, nazar boncuğumuz kadim kentimiz Belediyemiz, İYİ Parti Belediyeciliği ile Tire’ye çağ atlatan Tiremizde başlatıyoruz. İktidar ateşimizi Tire’de yakıyoruz. Tire’de olduğu gibi İzmir’de Türkiye’de İYİ olacak.”

KILIÇDAROĞLU 13. CUMHURBAŞKANIMIZ OLACAK

İYİ Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Hüsmen Kırkpınar şunları söyledi, “Bu seçim gerçekten tarihi bir seçim Cumhuriyet’in 2. Yüzyılına giderken 100 yılın seçimi diyoruz. Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın ilkeleri ve ülkülerine sahip çıkmak adına, demokrasiyi yeniden inşa etmek adına, hukuku adaleti ve liyakati tesis etmek adına büyük bir seçime gidiyoruz. Tek adam rejiminden 15 Mayıs sabahı tamamlamış oldukları seçilmişliklerini sonlandırmak için sandıklara gidiyoruz. Göreceksiniz Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kılıçdaroğlu 13. Cumhurbaşkanımız olacak. Ve yine göreceksiniz partimiz İYİ Parti henüz 5 yıllık bir partiyken,6. Yılını iktidar partisi olarak kutlayacaktır. Bu tek adam rejiminden, bu harami düzenden hep birlikte kurtulacağız. Sayın Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı, Sayın Meral Akşener’i Başbakan yapacağız.”

TİRE’DE HEDEF EN AZ YÜZDE 40

İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Yüksel Şenyurt şunları belirtti, “14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde İYİ Partimizin seçim ateşini Tire’den yakmasının çok büyük önemi var. Ve 14 Mayıs’ta çıkacak sonuçla bize verdikleri ve Tiremize verdikleri önemi asla ve asla yüzünü yerde bırakmayacağız. Tire’de hedef en az yüzde 40 bunu da başaracağız.”

GÖZBEBEĞİMİZ OLAN TİRE’DEN BAŞLADIK

İYİ Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Arzu Yıldırım şöyle konuştu, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtı önüne çelenk koyarak dün seçim startını verdik. Bugün de gözbebeğimiz olan Tire’den başladık. Değerli Belediye Başkanımıza, ilçe başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum. Parlamentoda çok güçlü bir şekilde temsiliyet gerektiriyor. Genel Başkanı kadın olan bir partinin adayı olmaktan son derece gurur duyuyorum. Parlamentoda çoğunluğu sağladıktan sonra önümüzde Belediye Başkanlığı seçimi de var. Mevcutta bir tane olan Belediye sayımız, İzmir Büyükşehir ve birçok ilçe Belediyeyi alarak artacaktır.”

İYİ PARTİ POLİTİKALARI ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ AYDINLATACAK

İYİ Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Bülent Uygur şunları söyledi, “Moğol istilası ve Haçlı istilasından bu yana Anadolu’nun en büyük yağmalanma dönemi olan son 21 yılın oluşturduğu tahribatın düzeltilebilmesi için Millet İttifakı Bileşenlerinin İYİ Partimizin yeni dönemde başta gençler kadınlar ve çocuklar için oluşturacağı politikaların ülkemizin geleceğini aydınlatacağını düşünüyorum. Son 21 yıldır kendini mutsuz hisseden toplumumuzun inşallah daha mutlu daha zengin bir ülkede yaşamasını ümit ediyorum.

İYİ PARTİ 14 MAYIS’TA İKTİDAR OLACAK

İYİ Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Emin Cantürk, “İYİ Parti 14 Mayıs’ta iktidar olacak. İnşallah her şey iyiye, doğruya gidecek. Bölgemizin sorunlarını biliyoruz. İl Başkanımız Hüsmen İzmir 2. Bölge 1.sıra adayımız Hüsmen Bey’inde buradan bahsettiği gibi Tire özel bir yer, Küçük Menderes Havzası özel bir yer, Havzanın sorunlarını biliyoruz. Çözeceğiz yarınlarda birlikte olacağız”

MUTLU İNSANLARIN YAŞADIĞI BİR ÜLKE OLMA TEMENNİSİYLE

İYİ Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Mümin Yalçınkaya, “Türkiye’nin kurtuluşunun kesinlikle katma değeri yüksek reel üretimle olacağına inanıyorum. Bu bağlamda İYİ Parti mecliste çoğunlukla yer edilmesi halinde Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesine ulaşacak katma değeri yüksek, özgüvenini yüksek, dış ticaret açığından ziyade dış ticaret fazlalığı verecek reel yönetime önem vereceğine inanıyorum. Bu bağlamda şunlardan da bahsetmek isterim Türkiye’de bozulmuş olan liyakatin hukuksuzluğun adaletsizliğin hepsine yerine geldiği mutlu insanların yaşadığı bir ülke olma temennisiyle.”

İYİ Parti heyeti daha sonra Tire’de esnafı ziyaret etti ve Ödemiş İlçe Başkanlığının düzenlediği iftar programına katılmak üzere Tire’den ayrıldı.

Editör: Gülçin Kargaoğlu