Ödemiş İlçe Başkanı Güven Kılıç süre istedi.

Yerel seçimde tüm il ve ilçelerde aday çıkarma kararı alan İYİ Parti’nin İzmir İl Teşkilatı’nda ilçe belediye başkanlığı aday adaylığı için hareketlilik başladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı adayının Ümit Özlale olarak belirlenmesinin ardından yönetim öncelikle ilçe başkanlarının nabzını tuttu. 6 ilçe başkanının aday adayı olma kararını aldığını il yönetimine aktardığı öğrenildi. Adaylık başvurusu yapacak ilçe başkanlarına 1 Ekim’e kadar süre verildi. 
 Genel seçimlerdeki yenilginin ardından Millet İttifakı’nın misyonunu tamamlaması sonrası yerel seçimlerde muhalefet partileri arasında yeniden bir ittifak olup olmayacağı konusunda netleşme sağlanmıştı. Muhalefet bloğunun önemli kolonlarından olan İYİ Parti, yerel seçimde tüm il ve ilçelerde tek başına hareket etme kararı almıştı.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak Ümit Özlale’yi belirlediklerini açıklaması sonrası parti teşkilatında ilçe belediyeleri için adaylık konusunda hareketlilik başladı.
Genel seçimlerde oy oranının ve milletvekili sayısının artması, uzun yıllardır CHP’nin yerel iktidar olmasının getirdiği yıpranma ve ekonomik kriz sebebiyle iktidara yönelik serzenişleri İzmir’de oy potansiyeline dönüştürme hedefiyle yola çıkan il teşkilatı, ilçelerdeki adayları belirlemek için ilçe başkanları ile bir zirve düzenledi.
ADAYIM DİYENLER, SÜRE İSTEYENLER NETLEŞTİ
İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu başkanlığında düzenlenen toplantıda ilçe başkanlarına, belediye başkanlığına aday adayı olacak isimlerin durumunu netleştirmesini istediği aktarıldı. Toplantıda Torbalı İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu, Gaziemir İlçe Başkanı Sedat Dağ, Kemalpaşa İlçe Başkanı Nizamettin Yılmaz, Karaburun İlçe Başkanı Şerif Arslankan, Çiğli İlçe Başkanı Özgür Doğan ve Foça İlçe Başkanı Bilgin Şahin’in kesin olarak aday olmak istedikleri aktarıldı. Toplantıda ayrıca Balçova, Karşıyaka, Ödemiş, Buca ilçe başkanlarının adaylık konusunda düşünmek için süre talep ettikleri aktarılırken diğer ilçe başkanlarının belediye başkanı adayı olmama yönünde karar aldıkları belirtildi. İlçe başkanlarına aday adaylığı noktasında 1 Ekim’e kadar süre verildiği aktarıldı.

Editör: Tutku İç