İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Akşener, 2'si büyükşehir 3'ü il ve 30'u ilçe olmak üzere 35 belediye başkan adayını da açıkladı.

Açıklamada İzmir'in 10 ilçesindeki belediye başkan adayı duyuruldu.
Adaylar şu şekilde: 

Bergama: Nezih Özuyar

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bergama ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olan, CHP’den istifası sonrası İYİ Parti’ye katılan, sonrasında İYİ Parti’den de istifa ederek Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan tarafından rozeti takılarak DEVA Partisi’ne geçen ve son olarak geçtiğimiz aylarda yeniden İYİ Parti'ye katılan Nezih Özuyar İYİ Parti Bergama Belediye Başkan Adayı oldu.

Balçova: Hicran Helezür

İYİ Parti Balçova Kurucu İlçe Başkanlığı görevini yapmış olan Hicran Helezür, partisinden Balçova Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

Çiğli: Özgür Doğan

İYİ Parti Çiğli’de 2 dönem ilçe başkanlığı yapan Makine Mühendisi Özgür Doğan, Çiğli Belediye Başkan Adayı gösterildi

Güzelbahçe: Gizem Albaş

14 Mayıs 2023 seçimlerinde İzmir’den 28’inci dönem 1’nci Bölge 10’uncu sıra Milletvekili Adayı  olmuştu.

Ödemiş: Güven Kılıç

İYİ Parti Ödemiş’in geçmiş dönem İlçe Başkanı olan Güven Kılıç, 29 Eylül 2023 yılında yerel seçimlerde aday olmak için görevinden istifa etmişti.

Torbalı: Melih Terzioğlu

Torbalı’da siyaset yapan ve koronavürüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Terzioğlu’nun oğlu olan Melih Terzioğlu, Torbalı Belediye Başkan Adayı oldu.Terzioğlu Torbalı Belediyesi’nde memur olarak görev yapken adaylık için görevinden istifa etmişti

Kemalpaşa: Nizamettin Yılmaz

İYİ Parti önceki dönem ilçe başkanlığı görevini yürüttü

Gaziemir: Sedat Dağ

Gaziemir Belediye Başkan Adayı Sedat Dağ, daha öncesinde İYİ Parti İzmir İl Başkan Danışmanı, Gaziemir İlçe Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Yangında ilk müdahale için hazırlıklar gözden geçirildi Yangında ilk müdahale için hazırlıklar gözden geçirildi

Bayındır: Kenan Gökçen

Karaburun: Zafer Sevinç
 

Editör: Tutku İç