Adayların 3 dakikalık tanıtımlarını gerçekleştirdiği toplantıda İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili, İzmir Milletvekili ve 28'nci dönem milletvekili adayı Müsavat Dervişoğlu partisine gelen eleştirilere sert tepki gösterdi.

Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kısa bir süre kala siyasi partilerde vekil adayları sahaya çıkmaya devam ediyor.

Partilerin YSK’ya vekil adaylarını teslim etmesi sonrası milletvekilleri adayları kamuoyuna duyurularak saha çalışmalarına start vermeye başlarken, geçtiğimiz günlerde CHP 2’nci Bölge ile başlayan aday tanıtım törenleri Memleket Partisi, MHP ve AK Parti’nin törenleri ile devam etmişti. Gelinen süreçte ise bugün İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı milletvekili adaylarını düzenlediği tören ile kamuoyuna tanıttı. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu’nun yanı sıra, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran,28’nci dönem milletvekili adayları ve çok sayıda partili katıldı.

BEZİRCİLİOĞLU: ÇALINMADIK KAPI, DOKUNMADIK GÖNÜL BIRAKMAYACAĞIZ

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu hedeflerini açıklarken, "Bugün burada çok önemli bir toplantı için bir araya geldik. Önümüzde ülkenin gidişatına karar vereceğimizi çok önemli bir seçim var. 100 yılın seçimi 14 Mayıs’ta bu ülkenin insanları 20 senedir devam eden kara ve istibdat devrine son diyecek ve inşallah 15 Mayıs sabahı yepyeni Türkiye'ye hep beraber uyanacağız. Nasıl bir Türkiye hayal ediyoruz? Adaletin tecelli edildiği, gençlerin geleceğe umutla baktığı ve liyakatin toplumun her kademesinde uygulandığı bir Türkiye hayal ediyoruz. Dünyada hak ettiği yerde olan bir Türkiye… Bunu başarmak için, hep birlikte bu kutlu yola çıktık. Allah utandırmasın… Bugün bu kutlu yola çıkışımızın resmiyetteki ilk günü. İYİ Parti İzmir teşkilatı olarak hedefimiz olabildiğince fazla milletvekili ile partimizi TBMM'de temsil etmek. Hedefimiz hem kentin sorunlarını orada en iyi temsil edecek kadroları oraya göndermek hem de Türkiye'nin sorunlarına çözüm olacak kadroları TBMM'de bulundurmak. İzmir'de çok önemli bir seçim kampanyası yürüteceğiz. İzmirlilere kendimizi çok güzel anlatacağız. Çalmadık kapı dokunmadık gönül bırakmayacağız. Bir gönül seferberliği başlatacağız. Hem cumhurbaşkanlığı seçimleri hem milletvekilliği seçimlerinde, inşallah çok ciddi bir başarıya imza atacağız. İzmir iyi olacak Türkiye iyi olacak" dedi.

DURAN: TÜRKİYE'DE DEMOKRASİ ÖRNEĞİ VERDİK

Kürsüye çıkarak kısa bir konuşma yapan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, "Bu partiyi hangi koşullarda kurduğumuzu eski il başkanımız başta olmak üzere tüm vekil adaylarımız dile getirdi... Zor koşullarda kurduğumuz partiyi çocuklarımızın geleceği için hep birlikte tarih yazmak için bir aradayız. Güzel İzmir’imiz in güzel teşkilatı ile birlikte olmaktan ve hepsi bir ön seçim sonucunda oluşmuş olan birbirinden kıymetli vekil adaylarımız ile birlikte olmaktan çok mutluyuz. Hem İzmir hem Türkiye'ye çok güzel bir demokrasi örneği verdik. İnanıyorum vekil adaylarımızı meclise taşıyacağız ve güzel yarınlara yeniden kavuşacağız" diye konuştu.

DERVİŞOĞLU: BU SİZİN ESERİNİZDİR

İYİ Parti 1'inci Bölge 1'inci Sıra Milletvekili Adayı Müsavat Dervişoğlu hükümete sert sözlerle yüklenirken, "Adaylarla birlikte sırtımızı teşkilatımıza dayayarak ciddi bir kampanya programı sürdüreceğiz. Sahaya terimizi damlatmayacağız, sel olup akıtacağız. Bizden beklenen odur. Her şeyini milletine yaşadığı kente borçlu sevgili İYİ'ler ailesinin bu seçimde İzmir’den yüksek başarı ile çıkmak gibi mecburiyeti vardır. İzmir'den başarı ile çıkacağız çünkü bize göre İzmir Türk demokrasinin kalbidir. Bize göre İzmir gençlerin umut eşiğidir. Bu noktada baktığınızda hep kendi kendinize Müsavat Dervişoğlu hararetli konuşmalar yapar... Biz bu yolculuğa çıkarken benden önceki konuşmacıların da belirttiği görüşmelere katılıyorum. İYİ Parti hikayesi olan bir partidir. Nasıl kurulduğumuz ne büyük zorluklarla karşı karşıya bırakıldığımız, hangi iftiralar ile mücadele ettiğimizi en iyi bilenlerden biriyim. Bu kıymetli teşkilat iktidarına ihtiyaç duyulan bir kuruma dönüştü. Bu eser sizindir. Öyle bir döneme geldik ki Beştepe de saray var içinde devlet yok. Giydirilmiş arabalarımız var yollara pankartlar astık, siyasetin gerektirdiği yöntemleri kullanıyoruz ancak diğer partilerden farklı olarak biz milletimizin yüreğine dokumayı becerebilmek kararlılığı sergiliyoruz. Biz partimizin küçültmeye çalışanlar değil biz partimizi büyütmek için yolculuk başlatanlardanız. Dost düşman herkesin bu gerçeğin farkındayız. Bu zamana kadar karşı karşıya kaldıklarımıza karşı gösterdiğimiz direnç bundan sonra da neler yapacağımızın kanıtıdır. İYİ Partiyi iktidar Meral Akşener'i Başbakan yapana kadar durmayacağız. Savunamayacak hiçbir şeyimiz yok. İnandıklarımız ve uğruna bedel ödediklerimiz üzerine kimsenin laf söyleme hakkı yok. Siyasi geçmişi biliyorsunuz. Bu parti kurulduğu günden beri eski partiye olan mensubiyet den kaynaklı olan dünya görüşüm üzerine tek kelime etmedim. Hiç eski partim ile ilgili bir şey söylediğimi gördünüz mü? Ben siyasi hayatıma 25 Ekim 2017 tarihinde İYİ Partinin kuruluşu ile başladığımı söyledim. Kimseyi de rencide etmedim. Partimizin İzmirli olmayan İzmir’e alakası olmayan İstanbul adayı ile alakalı bazı tartışmalar iftira boyutunda kamuoyunda gündeme geldi. Rahmetli Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun katiline burs veren adayımız olduğu iftirası atıldı bize. Bu külliyen yalandır.

Şehitliğin istismar konusu yapılmasını misliyle reddediyor ve kınıyorum. Hayatımın sonuna kadar emanet saydığım şehit ailelerinden birini çıkarıp konuşturulmasını kabul etmiyorum. Soruyorlar bana İYİ Parti'de Fırat'ın katiline burs veren biri varmış diyor. Bana, diyor. Hüsmen Kırkpınar'ın Müsavat Dervişoğlu'nun, Ümit Özlale'nin içinde olduğu partide kimse PKK ile yan yana olamaz" diye konuştu.

ÖZLALE: İZMİR'E VEFA BORCUMU VAR

İYİ Parti 1'inci Bölge 2'inci Sıra Milletvekili Adayı Ümit Özlale İzmir'e gönül borcu olduğunu belirtirken, "25 Aralık 2021'de buradaydık. Yoldayken İzmir vekilliği olur diyorduk. Benim çocukluğum burada geçti. İzmir Spor'un lisanslı oyuncusuydum. İzmir'den uzaklaşmıştım ancak İzmir içimden hiç gitmedi. Kısmet bugün abim, çok sevdiğim büyüğüm Müsavat abim ile birinci bölgeden vekil adayı olmakmış. Bu benim için bir gurur kaynağı. Allah biliyor parti için çok çalıştım bir sürü projeler yürüttüm. Ankara'dan kalıp oradan hizmet etmek yerine İzmir'e bir vefa borcum vardı. Bana sorulduğunda da burayı istedim. Bana kimliğimi kazandıran yeri Cumhuriyetimizin 100'ncü yılında mecliste temsil etmek istedim. İzmir için çözümlerimiz hazır.

Buraya çok güçlü kadro ile geliyoruz Sizi TBMM'de çok güçlü temsil edeceğiz" ifadelerini kullandı.

KIRKPINAR: TÜM İLLERDE AZİML KADROLAR İLE SEÇİME HAZIRIZ

İYİ Parti 2’nci Bölge 1’nci sıra Milletvekili Adayı Hüsmen Kırkpınar partinin kuruluşundan itibaren yaşanan zorluklara değinirken, “Birlikte 4,5 yıl geçirdik. Beni partimize ilk buluştan Müsavat Dervişoğlu vekilimize teşekkür ediyorum. Partimiz kurulmadan İstanbul toplantısına katıldık ve dönemin il başkanı ile İzmir’de partimizi kurduk. Partimizin şu anda bulunduğu binada başladık ancak binamız hazır olmadığı İçin Kordon Otel’de basın ile toplantı yaparak dönemin il başkanı yönetim kurulunu açıkladı. Bize bina vermediler. Biz merkez yerleri gezip bina istedik, kapora verdik geri verdiler, sözleşme yaptık iptal ettiler bugün çok şükür tüm illerde azimli kadrolar ile seçime hazırız. Her siyasetçinin başına gelen eş ve çocukların ihmalidir. Eşim ve çocuklarıma çok teşekküre ediyorum ve hakları çoktur bende. Haklarını helal etmesini istiyorum. Bugünden 25 gün sonra sandıklar kurulacak ve inşallah sayım başladığında sabaha karşı günün ilk ışıklarında yeni bir güneş doğacak ve Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği Cumhuriyet ve inşa ettiği ilkeler tekrara sahip çıkacağız. Demokrasiyi yeniden inşa edeceğiz. Biz inandık, tarih yazacağız” diye konuştu.

KARAKIŞ: ANAHTARI TESLİM ALMAYA GELDİK

İYİ Parti 2’nci Bölge 2’nci Sıra Milletvekili Adayı Yiğit Karakış seçimle ilgili iddialarını belirtirken, "Bizi başarıya ulaştıracak olan birlik ve beraberliktir. Biz 1 Nisan kongresini yaptık. Biz çok büyük bir hareketiz. Kongre o kadar görkemli bir hareketti ki siyasetteki tüm dengeler değişti. Öyle bir muhalefet yaptık ki ekranlara çıkmaya, gündem olmaya başladık. O gün bugündür bizle uğraşmaya devam ediyorlar. Bugün İYİ Parti iktidarın en çok korktuğu partidir. Biliyorlar biz Türkiye’nin büyük bir çoğunluğunu yönetmiş siyasi partinin devamıyız. İzmir merkez siyasetin kalesidir. Korktukları da budur. 2018’de baskın seçimle karşılaştık ve yapmak istediklerimizi yapmadık. O gün bugündür sizlerin katkıları ile kapıyı zorlamaya devam ediyoruz. Siz kapıyı vurdunuz yumuşattınız inşallah biz kapıya vurup kıracağız. Ben ve Ümit Hocam genel başkanımızın bize görev vermesi ile burada bulunuyoruz. Biz buraya vekil olmaya değil İzmir'in anahtarını teslim almaya geldik" diye konuştu.

1. BÖLGE

DURSUN MÜSAVAT DERVİŞOĞLU

ÜMİT ÖZLALE

ÖZTÜRK KESKİN

ÜLKÜ DOĞAN

ALİ TOPÇU

FİGEN YILDIRIM

LÜTFİ İLTERİŞ ÖNEY

İSMAİL AYBARS AKSOY

ASLAN SEZGİN

GİZEM ALBAŞ

KAAN ALTINDAĞ

MURAT ÇAKAR

HASAN YILDIZ

GÜLŞAH SAKAR

2. BÖLGE

HÜSMEN KIRKPINAR

YİĞİT KARAKIŞ

ARZU YILDIRIM

TAMER CÜCÜ

DİNÇER IŞIKTAŞ

MÜJDE HARPUT APAK

MÜMİN YALÇINKAYA

YELİZ ÇULHA

BÜLENT UYGUR

MİRAN BACGEROĞLU

MUSTAFA NURİ DENİZ

NAZLI BUKET KARASU

MEHMET HALİS KÖSE

MEHMET EMİN CANTÜRK

Editör: Gülçin Kargaoğlu