Siyasetçi Aytun Çıray'ın yeğeni olan Çıray, Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun olduktan sonra Kore'ye giderek Medya ve İletişim alanında yüksek lisans yaptı.

Başkan Sakarsu para yokken fincan takımları hediye edilmiş! İlk olarak esnafın borcunu ödeyeceğiz Başkan Sakarsu para yokken fincan takımları hediye edilmiş! İlk olarak esnafın borcunu ödeyeceğiz

İzmir'de 1992 yılında doğan İrem Çıray, ilkokulu Bayındır'da tamamladıktan sonra Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi'nde eğitimine devam etti. Çocukluk hayalini gerçekleştirmek için Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nde öğrenim gören Çıray, üniversite yıllarında Kore kültürüne ilgi duymaya başladı. Bu ilgi onu Kore'ye götürdü ve burada Medya ve İletişim Bölümü'nde yüksek lisans yaptı.

Güney Kore'de Channel A televizyon kanalında çalışma fırsatı yakalayan Çıray, daha sonra Türkiye'ye dönerek BKM'nin Çok Güzel Hareketler Bunlar ekibinde yer aldı. Son olarak İnci Taneleri dizisiyle ekranlara dönen Çıray, dizide Doktor Elif Sürmen karakterini canlandırıyor.

Bayındır'ın yetiştirdiği önemli isimlerden Tarım Ekonomi Uzmanı Haldun Çıray'ın kızı ve siyasetçi Aytun Çıray'ın yeğeni oyunculuktaki başarısıyla adından söz ettiriyor.

Editör: Tutku İç