CHP İzmir İl Başkanlığı, ikinci bölge milletvekili tanıtım toplantısını Kiraz'da gerçekleştirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in ve 6'lı masanın il başkanlarının da katıldığı aday tanıtım toplantısında, CHP İkinci Bölgenin 14 milletvekili adayları tanıtıldı, seçim ofisi açılışı gerçekleştirdi.

ASLANOĞLU: "TÜM TOPLUMLA KUCAKLAŞMAYA GELDİK"

Programın açılış konuşmasını yapan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, "Sizlerle dertleşmek, güzel enerjinizi alıp İzmir'e yaymak için geldik. Bizleri bölmek istiyorlar, kamplaştırmak, ayırmak istiyorlar. Bizler 6 parti kucaklaştık, bir araya geldik, bugün de sizlerle, tüm toplumla kucaklaşmaya geldik. Bugün kadınlarımız, çiftçilerimiz ve esnafımızla birlikte olacağız. Türkiye'nin dertlerini tek tek anlatmaya, çözümleri anlatmaya geldik. Bugün her biri birbirinden değerli millet ittifakı il başkanlarımızla, milletvekili adaylarımızla, hepimizin gurur Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer'le geldik. Sizlere Sayın 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun selamlarını iletmeye geldik" dedi.

İL BAŞKANLARI BİRLİK MESAJI VERDİ

Aslanoğlu il başkanlarını sahneye davet etti. Gelecek Partisi İzmir  İl Başkanı Onur Sivaslı,  Saadet Partisi İzmir  İl Başkanı Mustafa Erduran,  Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Serdar Faralyalı, Deva Partisi İl Başkan Yardımcısı Egemen Kirazlıları selamlayarak, birlik pozu verdi.

MİLLETVEKİLİ ADAYLARI SAHNEYE DAVET EDİLDİ

İl Başkanlarının ardından CHP ikinci bölge milletvekili adayları Gökçe Gökçen, Rıfat Nalbantoğlu, Rahmi Aşkın Türeli, Mahir Polat, Mehmet Sait Uzun, Deniz Yücel, Mustafa Bilici, Esin Doğan Metin, Altan İnanç, Emine İnay Kınay, Ayten Gülsever, Nurşen Balcı, Burak Kotan ve birinci bölge milletvekili adayı Seda Kaya Ösen sahneye davet edildi.

GÖKÇEN: “FARKLILIKLARIMIZ YERİNE ORTAKLIKLARIMIZI ÖNE ÇIKARDIK”

2. Bölge 1. Sıradan aday Gösterilen Gökçe Gökçen,  Ayrışan bir Türkiye’nin değil de birleşen bir Türkiye’nin mümkün olduğunu kaydetti. Gökçe,  “13. Cumhurbaşkanımız Sayın kemal Kılıçdaroğlu’nun  selamını getirdim size. Başkanımız söyledi kadınlarla ve gençlerle çalışıp kazanacağız. Türkiye’nin tüm işçisi, çiftçisi, esnafı, kadını, genci için çalışıp kazanacağız. 21 yıldır üstümüze çökmüş ve tüm kaynaklarımızı sömüren bir iktidar var. Gençlerin yarınını çalan bir iktidar var. Ben hangi gençle konuşsam ben iyi eğitim alacak mıyım? İyi Eğitim alsam bu ülkede iş bulabilecek miyim diye düşünüyor. Hangi kadınla konuşsam geceleri sokakta yürümek lüksü mü diye düşünüyor. Bu ülkede her gün bir kadın öldürülüyor, her gün bir kadın şiddete uğruyor. Karşımızdaki ittifak ise istiyor ki kadın sussun,  konuşmasın ve kadınlar yok olsun. Kendi içlerinden bile kadına şiddet ile mücadele etmemiz lazım diyenler ölümle tehdit edildiklerini açıklıyor. Kadınla erkeğim eşit olduğu bir ülke mümkün, üretirsek üreticinin zenginleşebileceği bir ülke mümkün, hiçbir ailenin asgari ücretin altında geliri olmadan yaşadığı  bir ülkeyi inşa edebiliriz. Hukukun korunduğu , demokrasimin olduğu, bir biri ile kavga etmeyen helalleşen bir Türkiye mümkün diyoruz. Kucaklaşabiliriz, barışabiliriz ve çok daha iyi bir Türkiye’yi inşa edebiliriz. Biz Millet İttifakı olarak farklı görüşlere sahip partiler ile bir araya gedik. Tüm Türkiye’ye Genel Başkanımız gösterdi ki tüm farklılıklara rağmen demokrasi için, Türkiye’nin iyi bir geleceğe sahip olması için beraber çalışabilir farklılıklarımız yerine ortaklıklarımızı öne çıkarabiliriz” ifadelerini kullandı.

Gökçen açıklamasını şöyle sürdürdü:

"GÜZEL SONUÇ ÇIKARTACAĞIZ"

14 Mayıs'tan sonra güçlendirilmiş parlamenter sitemle beraber herkesin insanca yaşayabileceği Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz. Bugün Kiraz'dan başlıyoruz, hepinizin gözlerine bakıyorum, ne kadar çok şey paylaşacağımızı ve ne kadar güzel sonuç çıkaracağımızı görüyorum. Ben genç ve kadın bir aday olarak sadece CHP ve Millet İttifakı'nın değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu partinin ikinci bölge birinci sıra adayı olarak burada bulunuyorum. Ben de milletvekili adaylığının burada gençlere ve kadınlara nasıl emanet edildiğini görüyorum. Bütün adaylarımızla beraber hem Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapmak hem de Millet İttifakını meclis çoğunluğuna kavuşturmak için bugün buradan başlıyoruz.

"HEP BİRLİKTE ZENGİNLEŞECEĞİZ"

13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, 'Sana Söz' dedi. Karşı taraf yalancı bir rüzgardan bahsederken, bizi dağıtırken, daha kötüsünü anlatırken, biz baharı inşa etmek istiyoruz. Sana söz kadınların mutlu olabildiği, özgür olabildiği, evde, işte, tarlada çalışırken emeğinin karşılığını alacağı bir Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz. Türkiye'de çalışıp ürettiğiniz zenginliği 5'li çetelere teslim etmek yerine halka dağıtacağız. Hep birlikte zenginleşeceğiz. 418 milyar doların hesabını da verecekler.

KİMLER KATILDI?

Aday tanıtım toplantısına Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş,  Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ve Önceki dönem İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır da katıldı.

Editör: Dilek Acar