Tire Belediyesi’nin Millet İttifakı ile İYİ Parti öncülüğünde alındığının altını çizen Aslanoğlu, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın salonundayken yaptığı açıklamada “Tire Belediye Başkanım ittifak nasıl olur bilmem. Yetkili kurullarda karar verecek. 30 ilçede kendimizi seçime girecek gibi hazırlanacağız. Gerisini partimiz karar verir. 30 ilçede ve büyükşehirde CHP’nin bayrağını dalgalandırmak için çalışacağız” dedi.
CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Tire İlçe Kongresi’nde  bir konuşma yaptı. Aslanoğlu konuşmasında partideki değişim tartışmaları ve ittifak konusuna değindi.
İTTİFAK NASIL OLUR BİLMEM, TİRE’DE DE HAZIRLANACAĞIZ
Tire’nin ittifak ile alındığının altını çizen Aslanoğlu “İki liste yarışacak. İki liste, üç liste dört liste nasıl gireceksek girelim kol kola çıkarız. Buradan omuz omuza çıkıp yarın yerel seçim için başlayacağız. Tire Belediye Başkanım ittifak nasıl olur bilmem. Yetkili kurullarda karar verecek. 30 ilçede kendimizi seçime girecek gibi hazırlanacağız. Gerisini partimiz karar verir. 30 ilçede ve büyükşehirde CHP’nin bayrağını dalgalandırmak için çalışacağız” dedi.
CHP'DE DEĞİŞİMİN NASIL OLACAĞINA, CHP'NİN ÜYELERİ, DELEGELERİ KARAR VERİR
CHP İzmir İl Başkanı Şenol  Aslanoğlu yaptığı kongrede açıklamada “Yıllardır var olan baskıcı recim 28  Mayıs sonrası başkalarını arttırarak sürüyor. Muhalefet eden herkese baskı ve zulüm arttı. Bizi yıldırmaya çalışıyorlar. Bugün burada bizi bundan sonra yönetecek ilçe başkanlarımızı il delegelerimizi seçeceğiz. Buradan sonra il ve genel merkez seçimi yapacağız. Bizler burada partimizin geleceğine karar verirken birileri de yandaş medya kanallarında partimize ayar vermeye çalışıyorlar. Tire’den partili arkadaşlarımın huzurunda sizlere ifade ediyorum. CHP'de değişimin nasıl olacağına, CHP'nin üyeleri, delegeleri karar verir. Öyle seçim zamanı ortada gözükmeyen, suya sabuna dokunmayan 3-5 kişi bizim adımıza karar veremez” ifadelerini kullandı.
ÖZ ELEŞTİRİYE İHTİYACIMIZ VAR
Kongrede sunulacak önerilerin yetkili kurullarda taşınacağını söyleyen Aslanoğlu, “Partinin neferleri biliyor ki CHP'de neyin nerede söyleyeceğini çok iyi bilir. Bizim her şeye anlatacağımız yer partinin danışma kurullarıdır ya da ilçe kongreleridir. Lütfen kürsüye kullanalım. Yapılan konuşmaları tek tek not alacağız ve buradan çıkacak konuşmaları yetkili kurullarla tartışılmasını sağlayacağız. Muhakkak eksiklerimiz var. Bu nedenle öz eleştiriye ihtiyacımız var. Ben 14 Mayıs seçimlerine 4 aylık il başkanı olarak girdim. Bu nedenle seçimin kaybında benim de eksiklerim vardır. Değişimden bahseden herkesin önce nelerin eksik bıraktığını söylemesi lazım. Suçu bir kişiye atarsak yanlış olur” açıklamasını yaptı.

Editör: Tutku İç