YERELGÜÇ/ SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Demokrat Parti Ödemiş İlçe binasında yapılan toplantıya ev sahibi Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş, Demokrat Parti Kiraz İlçe Başkanı Soner Almaz, Demokrat Parti Seferihisar Kadın Kolları Başkanı Gamze Özdemir, Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, Saadet Partisi Ödemiş ilçe Başkanı Şahap Bozkurt katıldılar.

Mesele “Memleket meselesi ise gerisi teferruattır”

CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, “ İlçemizde faaliyet gösteren 3 Siyasi Partinin temsilcisiyle bugün Demokrat Parti ilçe binamızda bir araya geldik. Bu süreçte Ödemişle ilgili ne gibi çalışmalar yapılabilir. Hangi konularda işbirliği yapabiliriz. Önümüzdeki genel seçimlerde ne gibi çalışmalar başlatılabilir. Ödemiş özelinde ve ülke genelindeki sorunlarla ilgili ne gibi çözüm önerilerimiz olabilir. Sorularımızın cevaplarını birlikte aradık. Ve bu konuda son derece faydalı bir çalışma oldu. Biz özelikle Ödemiş’te faaliyet gösteren tüm siyasi partilere de bu tür çalışmalara davet ediyoruz. Bu tür çalışmaların ülkemize ve Ödemişimizin de katkı koyacağına inanıyorum. Bugün bizi ağırlayan Demokrat Parti İlçe başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Onlara da siyasi hayatlarında başarılar kendilerine başarılar diliyoruz. Saadet Partisi ilçe başkanımız da aramız da biz bugün üç siyasi partinin ilçe başkanları olarak DP ilçe binasında Ödemişi ve ülkemizi bekleyen sorunları ve çözüm önerilerini konuştuk. Katkı koyan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu işbirliğimiz artarak devam edecek. Bu binaya benim bu tür toplantıda ikinci gelişim gelmeye de devam edeceğim. Çünkü inancımız o’dur mesele “Memleket meselesi ise gerisi teferruattır” anlayışından hareket ediyoruz. Ve temel doğrularla ortak olarakta devam edeceğiz. Kendi içimiz de var olan sorunlara da çözüm üretmeye devam edeceğiz. Ülkemiz için bu tür işbirliğinin çok doğru olduğunu da bir kez daha altına çizerek ifade ediyorum” dedi.,

Amacımız seçim güvenliğini sağlamak

Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş, “Bizim birinci amacımız seçim güvenliğini sağlamak sandığa nasıl sahip çıkarız. Amacımız seçim güvenliğini sağlamak, hepimiz aynı fikirdeyiz. Nasıl ki genel merkezlerde nasıl 6’lı masa devam ediyorsa biz de burada bunu sürdürmek istiyoruz. 6’lı masanın amacı seçim güvenliğini sağlamak bizim de buradaki amacımız o bunu burada sağlayabilirsek ne mutlu bize” dedi.

Türkiye’de birinci gündem 6‘lı masa

Saadet Partisi Ödemiş İlçe Başkanı Şahap Bozkurt, “Öncelikle Demokrat Parti İlçe Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bugün Saadet Partisi olarak üç kişiyle birlikte bu toplantıya katıldık. İlçemizde 6’lı masanın temsilcileri olarak 2.Tur toplantımız 1. Turu üç parti olarak sırayla yapıldı. İkinci turu tekrar Demokrat Parti’den başladık. Diğer ilçe başkanlarımızın dediği gibi devam edilmesinden yanayız. İlçelerimizin meselelerini konuşmak için sürekli bu tür toplantılarımızı devam ettireceğiz.  Genel merkezlerde de ayda bir genel başkanlarımız bu toplantılar devam ettiriyorlar. En son genel merkez bünyesinde bu toplantı CHP genel merkezinde bu toplantı yapıldı. Saadet Partisi ilçe başkanı olarak genel merkezde Türkiye’deki 6 siyasi partinin genel başkanlarıyla ortak bir noktada buluşmuş olmalarını önemsiyorum. Gerçekten bu ülkenin hayrına o masada bir şeylerin konuşulduğuna inanıyorum. Türkiye’de birinci gündem 6‘lı masa bütün haber kanallarına baktığında 6’lı masa toplandı. Yarın toplanacak şu turlar başladı. Türkiye’nin gündemi şu an 6’lı masa sokakta karşılaştığımız vatandaşlarımızla ben konuşuyorum. Özellikle 6’lı masa dışında olan kardeşlerimizle görüştüğümde 6’lı masa olarak ne yapacaksınız bu tür sorular alıyoruz. Siz endişe etmeyin inşallah en iyisi yapılacak. Onların endişesi mevcut iktidar giderse Türkiye elden gider böyle bir endişeye kapılmış durumdalar. Ama Allah’ın izniyle ben iyi olacağına inanıyorum. Türkiye’nin şu anki tek meselesi Cumhurbaşkanı adayı kim olacak. 6’lı masanın her halde adaysız girecekleri yok. Günü geldiğinde o da olacak ben bu 6’lı masanın bu ülkemiz için hayırlı bir şeyler yapacağına inanıyorum” dedi.

Millet İttifakı ortakları daha sonraki toplantıya 4 Kasım Cuma günü saat 20.00’de CHP ilçe binasında gerçekleştirecekler.