HABER/BURCU TUNÇ
Ödemiş’in en uzak mahallelerinden birisi olan Horzum Mahallesi kendilerinin hizmet görmediklerini söylediler.
Geçtiğimiz günlerde Horzum Mahallesini ziyaret eden Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç ile görüşen ve sorunlarını, sıkıntılarını dile getiren mahalle sakinlerinden özellikle yolların bozuk olmasından dolayı büyük sıkıntılar çektiklerini ifade eden mahalle sakinlerinden Ahmet Turgut evine ulaşmakta yaşadığı zorluğu dile getirdi. 
Evinin önünden akan çaydan dolayı karşıdan karşıya geçmekte zorluk yaşadığını belirten mahalle sakinlerinden Ahmet Turgut , “Yetkililerden hizmet bekliyoruz. Defalarca buraya köprü yapılmasını istedik. Yolumuzun düz ve kullanılabilir bir şekilde yapılmasını istiyoruz. Bu yol işleyen bir yol ancak durum ortada araçla geçemiyoruz, yürüyerek geçemiyoruz. Kışın işimiz daha da zorlaşıyor. Yağmur yağınca engebeler yetmiyormuş gibi burası bataklığa dönüşüyor. Yetkililer sesimizi duysunlar yollarımızın yapılmasını istiyoruz“ dedi.

Hakim ve Savcı Atamaları Resmî Gazete’de yayımlandı  İşte Küçük Menderes Havzası’ndaki atamalar Hakim ve Savcı Atamaları Resmî Gazete’de yayımlandı İşte Küçük Menderes Havzası’ndaki atamalar


DOKTORUMUZ YOK! SAĞLIK OCAĞIMIZ KAPALI!
Öte yandan mahalle halkı sağlık ocaklarının hala kapalı olmasından şikayetçi. Horzumlular haftada bir gelen doktorlarının artık hiç gelmediğini, ebe ve hemşire ihtiyaçları olduğunu, herhangi bir hastalık durumunda 45 km yol kat ederek hastalarını Ödemiş’e yetiştirmek için zamanla yarıştıklarını ve çok zor durumda kaldıklarını belirttiler.
 

Editör: Tutku İç