“Aile ekonomisine önemli katkısı var”

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın talimatlarıyla kurulan Hanımeli pazarı; Salı ve Cuma günleri Kent Müzesi önünde, bazen Derekahve içerisinde,  Gölet Rekreasyon Alanı’nda gerçekleştirilen festivallerde Tire Belediyesi’nin sağlamış olduğu özel standları ile faaliyet göstermektedir. Çevre il ve ilçelerde gerçekleşen panayır vb. aktivitelerde Tire’yi temsil etmektedir.
Perşembe Pazarı ise tren istasyonu yanında yer alan Hangar Çok Amaçlı Salonu’nda ikinci el eşya pazarı olarak her Perşembe günü faaliyet göstermektedir.

Tire’nin En Genç Meclis Üyesi Adayı Atakan Duran’ın Listesinde Tire’nin En Genç Meclis Üyesi Adayı Atakan Duran’ın Listesinde

Kadının toplumdaki yeri ve değerine her alanda olduğu gibi ekonomide de önem vererek, Tire’de ilklerin Başkanı olan Salih Atakan Duran, bu güzel buluşma ile ilgili olarak : 
“Kadınlar, toplumda her zaman başımızın tacı olmuştur.Aile ekonomisine daha çok katkıda bulunmak isteyen kadın vatandaşlarımıza bizler de elimizden geldiği kadar destek olma çabası içindeyiz.Göreve geldiğimiz günden bu yana şehrimizde gerçekleştirdiğimiz festivaller başta olmak üzere adeta ‘Fuar Tire’ havasında panayırlar ve pazarlar oluşturduk. Bu organizasyon şemasında ise kadınlarımızı listenin en başında tuttuk. Her biri bizim için çok kıymetli olan girişimci kadınlarımıza alanlar oluşturarak destekte bulunduk.Hanımeli ve Perşembe Pazarlarımız ile hanımefendiler, hem aile hem de ilçemizin ekonomisine büyük katkı sunmaktadırlar.”

“Atatürk Parkı’na özel Hanımeli Sokağı kurulacak”

Sözlerine şöyle devam eden başkan Duran:
“ Bildiğiniz üzere, şehrimizin merkezinde yer alan Atatürk Parkı’nı modern bir dinlence yeri haline getirerek cazibe merkezine dönüştürüyoruz. Çalışmalarımız süratle devam etmekte olup kısa süre içerisinde açılışını gerçekleştireceğiz. Burada ise girişimci kadınlarımız için ‘Hanımeli Sokağı’ oluşturarak, kuracağımız özel standlar ile haftanın 7 günü faaliyet gösterebilecekler. Renkli ve güzel bir ortamda gerek Tireli vatandaşlarımızın gerekse ilçemizi ziyarete gelen misafirlerimizin uğrak yeri olacağına eminiz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum ve kendilerine başarılar ve işlerinde bol kazançlar diliyorum.”dedi.

Girişimci kadınlar Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ile hatıra fotoğrafı çektirerek Başkan Duran’a hediye takdiminde bulundular.

Editör: Tutku İç