YEREL GÜÇ/ BUSE BAĞCI
İzmir Büyükşehir Belediyesi kâr amacı gütmeden, tüketiciye; sağlıklı, güvenilir, kaliteli ve ekonomik et tedarik etmek için İzmir geneline yayılmış 11 şube ve ‘Gezici Bakkal ile kooperatiflerin ürettiği ürünleri belde belde gezerek halkla buluşturmaya devam ediyor. 


İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin halka sağlıklı, ekonomik ve güvenilir gıda ulaştırmak için kentin farklı bölgelerinde açtığı Halkın Bakkallarına, "Halkın Kasabı" reyonları eklenerek tüm şubelerinde Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı olarak hizmet vermeye başladı.
İztarım A.Ş.'nin kırsalda, küçük üreticiye can suyu olan Ödemiş Et Entegre Tesisi'nde hazırlanan etleri, denetimli ve sertifikalı üretim süreçlerinden geçirerek marketlerinde, vatandaşların tüketimine uygun fiyat politikası ile sunmaya devam ediyor. Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı’nda sadece et ürünleri değil aynı zamanda İzmirli emekçilerin kooperatif ürünleri de satılıyor.


İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş, “Bugün Halkın Bakkalı, Halkın Kasabı İZTARIM aracımız Ödemiş’te. İzmir Büyükşehir Belediyesi halka sağlıklı ürünler sunabilmek için etlerimiz hijyenik ortamlarda hazırlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak halkımıza güzel şeyler sunmak istiyoruz. Tunç başkanıma ve İZTARIM çalışanlarına çok teşekkür ederim. Burada devamlılığı sağlamak istiyoruz. Sağlıklı ürünler sunmaya çalışıyoruz” dedi.
Abdullah Yıldırım, “Fiyatlar uygun ve kaliteli, büyükşehrin bize yapmış olduğu hizmet için teşekkür ederiz. Bizde Büyükşehir Belediyesine destek vermek için alışveriş yapıyoruz. Kooperatifçilik çok güzel bir şeydir, hem ekonomiktir hem sağlıklıdır.  Buradaki ürünler tamamen kooperatif ürünleri. İnşallah devamı olur” dedi.

Editör: Tutku İç