Tireliler soruyor, tren seferleri neden başlamıyor?

Tire-İzmir arasında hizmet veren ve vatandaşlar tarafından sıkça kullanılan seferlerin ne zaman başlayacağı ilçemizde büyük merak konusu. Büyük Tire Gazetesi olarak konuyla ilgili bir araştırma yaptık.

Tireliler soruyor, tren seferleri neden başlamıyor?
banner267

Çin’in Wuhan kentinden yayılan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsünün yol açtığı COVID-19 hastalığı nedeniyle TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından Sağlık Bakanlığı ve Pandemi Kurullarının aldığı kararla Tire-İzmir arasında hizmet eden tren seferleri iptal edilmişti.

SEFERLER HALA BAŞLAMADI

4 ayı geçkin süre boyunca yapılmayan Tren seferleri, 2 ay önce şehirler arası seyahat sınırlamasının kalkmasına, toplu ulaşımın normale döndürülmesine ve ulaşımda uygulanan yüzde 50 yolcu kısıtlamasının da kaldırılmasına ve alınan önlemlerin büyük ölçüde pandemi dönemi öncesine dönmesine rağmen halen başlatılmadı.

HENÜZ BİR GELİŞME YOK

Her gün bir çok vatandaşımız gerek gazetemizi arayarak gerekse sosyal medya hesaplarımızdan tren seferleriyle ilgili bir gelişme olup olmadığıyla ilgili sorular soruyor. Vatandaşlarımızı aydınlatmak için yaptığımız haber sonucunda edindiğimiz bilgilere göre şuanda seferlerle ilgili herhangi bir gelişme olmadığını öğrendik. Bunun yanında seferlerin yılbaşından önce başlamaması ön görülüyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214