Tire'de 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü

Darbe girişiminin beşinci yıl dönümü çerçevesinde Tire Kaymakamlığınca anma programı düzenlendi.

Tire'de 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü
banner267

HABER: DİLEK AYVALI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Tire'de Şehitleri Anma yürüyüşü düzenlendi. Tire Şehitler Parkı'ndan Tire Belediye Bandosu eşliğinde başlayan yürüyüş Tire Cumhuriyet Meydanı'nda tamamlandı. Cumhuriyet Meydanındaki programda Kuran-ı Kerim okundu ve hafta boyunca yapılan hatimlerin duası yapıldı. Hatim Duasını Tire Müftüsü Abdullah Kır yaptı.

Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen Anma Programına,  Tire Cumhuriyet Başsavcısı Burak Hazinedaroğlu, Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Okay Cansu, Tire Belediye Başkan Yardımcısı Sefa Yıldırım, Ak Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, Milliyetçi Hareket Partisi Tire İlçe Başkanı Arif Demirkan, Kamu Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Atatürk Anıtı önünde, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Tire Armoni Bandosu eşliğinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yürüyüşü yapıldı. Günün anlam ve önemine ilişkin İlçe Kaymakamı Fatih Çobanoğlu'nun konuşmasının ardından, Şehitlerin ruhuna Kur’an-ı Kerim okundu. Tire Müftülüğü İlahi grubu tarafından ilahi dinletisi gerçekleştirildi. Tire İlçe Müftüsü Abdullah Kır tarafından Şehitlerimiz için indirilen hatimlerin duası yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konuşması sinevizyon gösterimi ile yayımlandı. Programda Tire Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce hazırlanan mehteran gösterisi yapıldı. 15 Temmuz Şehitleri için öğrencilerin hazırladığı şiirlerin okunmasının ardından saat 00:13’de okunan salaların okunması ile program sona erdi.

Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu'nun 15 Temmuz mesajı ise şu şekildeydi, “15 Temmuz, Devletimiz ve milletimizin istiklal ve istikbaline kasteden, demokrasiyi hazmedemeyen hain terör örgütü FETÖ'nün kanlı darbe girişiminin aziz milletimizce bertaraf edilişinin yıl dönümüdür. Darbe girişiminin gerçekleştiği ilk andan itibaren kararlı bir duruş sergileyerek istiklal ve istikbalimiz uğruna mücadele veren, bu uğurda şehitlik ya da gazilik mertebesine erişen  güvenlik güçlerimiz ve değerli halkımız ile bu darbe girişiminin bozguna uğratılmasının ardından ülkemiz genelinde meydanlarda demokrasi nöbeti tutarak milli iradeye sahip çıkan yediden yetmişe herkese minnet ve şükranlarımı sunarım.

Büyük Türk Milleti; nereden gelirse gelsin açıkça veya haince yapılan bütün saldırıları ve düşmanca kalkışmaları, 15 Temmuzda olduğu gibi, daima ortadan kaldıracak inanç, cesaret, iman ve kararlılığa sahip olarak hür, bağımsız ve aydınlık yarınlara doğru ilerlemeye devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2021, 17:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214