Öztürk, "Süt fiyatlarını kabul etmiyoruz"

İzmir İli Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkan Adayı Tuncer Öztürk, konseyin belirlediği süt fiyatını bir üretici olarak düşük bulduklarını belirterek yem fiyatlarına acil bir düzenleme gelmesini belirtti.

Öztürk, "Süt fiyatlarını kabul etmiyoruz"
banner267

HABER:DİLEK ACAR GÜLEÇ

Öztürk, “Yem fiyatı serbest, süt fiyatı sabit. Şaşırmadık? Üreticinin kaliteli süt üretimini teşvik 8etmek doğru bir karar. Fakat zaman doğru değil. İneklerimize yem alamadığımız bir dönemde, ineklerin kesime gittiği şu günlerde, bu karar küçük üreticinin yok olmasına sebep olacak. Çiftçimizin nefes almasını sağlayan kooperatiflerimiz can çekişecek. Acilen küçük üreticilere destekleme modeli oluşturulmalıdır. Esnafa verildiği gibi acil sıfır faizli kredilerle küçük çiftçinin ölmesine izin verilmemelidir. Bakanlığımızı, Ziraat Bankamızı ve Tarım Kredi Kooperatiflerini göreve davet ediyorum.”

Göreve gelir gelmez, yem-süt paritesinin uygulanması için mücadele edeceklerini belirten Öztürk, “Ayrıca acil tedbir olarak, ofisin üreticilerimize satacağı indirimli arpa ve  mısır için devreye girip, öncelikle küçük üreticilerimize destek olacağız” açıklamasında bulundu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214