Ödemiş, Tire, Bayındır ve Torbalı arası elektrikli tren çalışmaları sürüyor

Ödemiş, Tire ve Bayındır ilçelerine sefer yapacak elektrikli tren için çalışmalar Torbalı’da başlayıp Bayındır ve tire yönüne doğru tüm hızıyla devam ediyor. Elektrikli trenler için gerekli elektrik direklerinin yanı sıra trafo ve tellerinin takılması işlemleri hummalı bir çalışmayla devam ediyor.

Ödemiş, Tire, Bayındır ve Torbalı arası elektrikli tren çalışmaları sürüyor
banner267

HABER:FARUK ÇARK

İzban seferlerinin başlamasıyla İzmir genelinde toplu taşıma araçlarındaki yoğunluk azaldı. ESHOT veya şehir içi dolmuşları yerine İzban gibi toplu taşıma araçları büyük ölçüde tercih edilerek rağbet görmeye başlandı.

Trafik sıkışıklığında dakikalarca dolmuşlarda beklemek istemeyen binlerce kişi gerek, İzmir kent merkezi olsun, gerekse ilçeler arasında yolcu taşınması noktasından güvenli bir şekilde yolculuk yapmak için elektrikli hızlı trenleri kullanıyor.

İzban seferlerinin bütün ilçelerde kullanılması amacıyla tren yollarıyla ilgili hazırlanan projelerle durak sayıları arttırıldı. Torbalı ilçe sınırlarında da 5 durağı olan İZBAN’ın seferlerine üç ilçe daha eklenmesi için çalışmalara start veriladi.

TCDD 3. Bölge Müdürlüğünün yürüttüğü çalışmayla yakıtlı trenlerin yerini elektrikli trenlerin alacağı ifade edildi. Hızlı tren hattı inşasının tahmini olarak 2022 yılının ortalarında biteceği belirtildi. Projenin tamamlanmasıyla Ödemiş, Tire ve Bayındır ilçelerindeki vatandaşlar bu yeni ulaşım projesinden yararlanarak il merkezine daha hızlı ve ucuz, güvenli bir şekilde seyahat edebilecekleri kaydedildi.

Ödemiş, Tire ve Bayındır ilçelerine ulaşımın sağlanacağı hızlı trenlerin kullanacağı demir yollu güzergâhlarında çalışmalar günler öncesinde başladı. Ekipler yeni hattın geçeceği güzergâhlar üzerinde elektrik tellerini taşıyan direkleri dikerek demiryolunda çalışmalarına devam ediyor.

Mevcut demiryolunun elektrikli trenlere uygun hale getirilmesi için faaliyetlerin devam ettiği öğrenildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214