Haber: Dilek Ayvalı
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezin aldığı karar doğrultusunda aday adaylık süreci başladı.


CHP Tire’de ilk meclis üyesi aday adaylığı başvurusu geçmiş dönemler Gençlik Kolları başkanı, Kent Gayrimenkul işletme sahibi iş insanı Görkem Çolak’tan geldi.
Genç siyasetçi Görkem Çolak heyecanını Yerelgüç Gazetesi ile paylaşarak şunları söyledi, “Siyasetin gençleşmesinin öncüsü olan Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’den aldığımız cesaretle biz gençler olarak da varız diyoruz. 8 Yıl önce bugün CHP Tire Gençlik Kolları başkanlığımı açıklamıştım. 8 Yıl sonra aynı gün aynı heyecanla meclis üyeliği adaylığımı açıklıyorum. Uzun ve güzel bir yola çıkıyorum bunun farkındayım. Bu yolda yanımda olan başta eşim ve aileme, ilçe başkanıma, Cumhuriyet Halk Partisi aileme ve Tire halkına teşekkür ediyorum. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür Türk gençleri olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda son nefesimize kadar yürümeye devam edeceğiz.”

Tire’de 1 kişi sınava kameralı düzenekle girmek isterken yakalandı Tire’de 1 kişi sınava kameralı düzenekle girmek isterken yakalandı


Görkem Çolak Kimdir? 
1991 Doğumlu Görkem Çolak Cumhuriyet Halk Partisi’nde 2 Dönem Gençlik Kolları Başkanlığı, İlçe Kongre Delegeliği, Gençlik Kolları il Delegeliği ve Gençlik Kolları Kurultay Delegeliği gibi çeşitli kademelerde bulunmuştur. Çolak 4 Kasım’da yapılan Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayında Değişimci ekibi desteklemişti. Tire’de faaliyet gösteren Kent Gayrimenkul İşletme Sahibi İş insanı Çolak evli ve yakında bebek bekleyen bir baba adayı.

Editör: Tutku İç