YERELGÜÇ/ BUSE BAĞCI

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Evliya Çelebi 2023 Yurtiçi Öğrenci Değişim Programı kapsamında Giresun Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Ödemiş Aydınoğlu Mehmet Bey Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile proje ortağı oldular. 17 Ekim tarihinde Ödemiş’e gelen Giresunlu öğrenciler  “İmam Birgiviler Kümbet Yaylasında” projesi kapsamında Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezi’nde ilçeyi tanıtan toplantı düzenlendi.

Etkinliğe, Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Belediye Başkanı Mehmet Eriş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu, Ödemiş Müftüsü Mustafa Türköz, Ödemiş Gençlik ve Spor Müdürü Cafer Cebeci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Sinevizyon ve tanıtım gösterisi sonrası davetliler okul korosundan Tasavvuf Müziği, Halk Müziği ve Sanat Müziği eserleri dinlediler.

Program sonunda protokol Giresun’dan gelen misafirlere karşılama yapıp hediyeler verdiler. Misafir Öğretmen ve Öğrencilerle birlikte Gölcük yayla gezisi, İmam Birgivi ziyareti, Efes ve Meryem Ana ziyaretinden sonra İzmir Merkez gezisi düzenlendi. 

EVLİYA ÇELEBİ ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI 2023
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından imam hatip okullarında öğrencilerin eğitim öğretime devam ederken  farklı il ve bölgelerinin tarihî ve kültürel zenginliklerini tanıtma, farklı kültür çevrelerinde yetişmiş öğrencilerin sosyo-kültürel açıdan birbirlerini tanımalarını sağlama, kardeşlik duygularının gelişmesine katkıda bulunma, toplumsal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetlerine katılma amacıyla başlatıldı.

Editör: Tutku İç