Kooperatif Üyelerine kooperatife olan borçlarını ödemeleri için 1 ay süre verildi.
Kooperatifin üyelerinden alacağı 7 milyon 145 bin TL
Bundan 2 ay öncesinde başarılıları ile adından söz ettiren Gereli Kooperatifi, şimdilerde battı söylemi ile gündemden düşmüyor. Yetkililerden açıklama yapılmaması sebebi ile gündem de konuşulanlar kafalarda soru işareti bırakıyor.
2010 yılından bu yana Gereli Kooperatif Başkanı olan Mustafa Gerçek, 1 Nisan 2023 tarihi itibariyle başkanlığı bıraktı. Ardından eski başkan yardımcısı Abdurrahman Yıldız kooperatif başkanı oldu.
16 Mayıs 2023’te gerçekleşen genel kurulda 2022 bütçesinin ibra olmaması sebebi ile kooperatif olağanüstü genel kurula gitti. Gereli İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen olağanüstü genel kurulda çoğunluk sağlanarak yeni başkan ve yönetim için seçime gidildi.  Kurulda tek aday olan, kooperatif kurucularından ve 2004 - 2006 yılları arasında başkanlık yapan Hüseyin Çakıroğlu yeniden aday oldu. 

Genel Kurul’da Divana Yüksel Çakıroğlu, Remzi Gökçe, Mehmet Emin Yeşil ve Yaşar Öztürk önerildi. Oy çokluğu ile Divan oluşturuldu. Saygı duruşu ardından gündem maddelerine geçildi. 
3 maddenin görüşüldüğü genel kurulda Kooperatife ait taşınmaz ve araçların satımı hususunda gerekli görüldüğünde satılması yetkisi verilmedi. Maddeye, “Üyelerin çoğunluğunun olur onayı vermesiyle herhangi mal satış beyanında üyelere sorulacak ve yönetim kurulu tek başına karar alamayacak” görüşü eklendi.
Gereli Kooperatif üyelerine, toplamda yaklaşık 7 milyon 145 bin TL kooperatife olan borçlarını ödemeleri için 1 ay süre verildi. 


Son olarak tek aday olarak çıkan Hüseyin Çakıroğlu oy çokluğu ile Gereli Kooperatifi Başkanı oldu. Yeni seçilen yönetim kurulu 1 yıl süreyle görev yapacak. 1 yılın sonunda genel kurula gidilecek. 
Gereli Köyü Kalkınma Kooperatifine Başkan seçilen Hüseyin Çakıroğlu teşekkür konuşması yaparak, “Hepiniz Hoş geldiniz. Kooperatifin yeni yönetim kurulu hepimize hayırlı olsun. Yeni yönetimimizle burayı yalnız yönetmek için değil, hepimiz birlikte yönetmek için geldik. Kimlerin ne istediği varsa hepsi gelsin. Hep birlikte değerlendirelim. Bizim yönetimimiz tamamen şeffaf bir şekilde her üyemizin sorunu çözecektir. Herkesi dinleyeceğiz. İnşallah hep birlikte başarırız”

Editör: Tutku İç