CHP'nin aday gösterdiği genç isimler, birçok ilçede zafer kazandı. Bu isimler arasında 33 yaşındaki Lal Denizli ve Erman Uzun öne çıkıyor.

Lal Denizli Çeşme'nin Yeni Belediye Başkanı

Teknik direktör Mustafa Denizli'nin kızı olan Lal Denizli, Çeşme'de CHP'nin adayı olarak seçime girdi. Kesin olmayan sonuçlara göre Denizli, rakibini geride bırakarak Çeşme'nin yeni belediye başkanı oldu.

Listede sizin de adınız olabilir, tam 10 milyar parola! Milyonlarca kişinin e-Devlet ve banka şifreleri tehlikede Listede sizin de adınız olabilir, tam 10 milyar parola! Milyonlarca kişinin e-Devlet ve banka şifreleri tehlikede

Erman Uzun Narlıdere'de Zafere Ulaştı

33 yaşındaki Erman Uzun da Narlıdere'de CHP'nin adayı olarak seçime girdi. Uzun, rakibini geride bırakarak Narlıdere'nin yeni belediye başkanı seçildi.

Genç Başkanların Başarısı CHP'ye Moral Verdi

Lal Denizli ve Erman Uzun'un yanı sıra, İzmir'de seçimi kazanan diğer genç CHP'li adaylar da dikkat çekti. Bu durum, CHP'nin İzmir'de gençlere ve yeniliğe önem verdiğini gösteriyor.

Güzelbahçe ve Kemalpaşa'da CHP'nin En Yaşlı Adayları Kazandı

Genç adayların öne çıktığı seçimlerde, Güzelbahçe ve Kemalpaşa'da CHP'nin aday gösterdiği en yaşlı isimler de zafer kazandı. 62 yaşındaki Mustafa Günay Güzelbahçe'de, 62 yaşındaki Mehmet Türkmen ise Kemalpaşa'da belediye başkanı seçildi.

İzmir'de Tarihi Bir An: 8 Kadın Belediye Başkanı!
31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde İzmir'de tarihi bir gelişme yaşandı. CHP'nin aday gösterdiği 9 kadın belediye başkan adayından 8'i seçimi kazanarak İzmir'de bir rekora imza attı. Bu sayede İzmir'de 8 kadın belediye başkanı görev yapmaya başlayacak.

Kazanan Adaylar ve Görev Alacakları İlçeler:

Lal Denizli: Çeşme
Saniye Bora Fıçı: Foça
İlkay Girgin Erdoğan: Karaburun
Yıldız Uysal İşçimenler: Karşıyaka
Sema Bodur: Kınık
Filiz Ceritoğlu Sengel: Selçuk
Nilüfer Çınarlı Mutlu: Konak
Helil Kınay: Karabağlar
 

Editör: Tutku İç