YERELGÜÇ/BUSE BAĞCI

Hükümet Konağı önündeki programda Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve Muharip Gaziler Derneği Ödemiş Şube Başkanı Selehattin Aktaşoğlu, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Muharip Gaziler Derneği Ödemiş Şube Başkanı Selehattin Aktaşoğlu, “Şehit ve gazilerimizin ortaya koydukları azim ve kararlılıkla Samsun'dan atılan ilk adımla başlayan Milli Mücadele sonucunda ulusal varlığımız elde edilmiş ve bugünlere kadar ulaşılmıştır. Bugün de şehit ve gazilerimizin emsalsiz fedakarlıkları sayesinde huzur içinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakıyoruz. Vatan için canlarını ortaya koyan gazilerimizin yaşamlarını değerli kişiliklerine yaraşır imkanlar altında sürdürmelerini sağlamak, ihtiyaçlarını karşılamak toplumsal sorumluluğumuzdur. Kahraman Gaziler, Gaziler Gününüz Kutlu Olsun. Sizler, en Büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşayan birer temsilcilerisiniz. Sizler, Şehitlerimiz ile birlikte Cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarısınız. Şehit ve Gaziler toprağı vatan, insanı ulus yapan kahramanlardır. Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla büyük ve güçlü Türkiye'yi imar ediyoruz. Var olduğu günden bu yana, vatanını ve değerlerini canından aziz bilmiş, varlığına yönelen tehditlere karşı her türlü güçlüğe göğüs gererek, omuz omuza mücadele etmeyi ilke edinmiş bir milletin mensupları olarak, şehit aileleri ve gazilerimiz için her zaman daha iyisini yapabilmenin gayreti içerisindeyiz ve olmaya da devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, bu kutsal topraklar üzerinde bağımsız ve onurlu yaşamamızı aziz şehitlerimize ve siz kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinciyle; başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anarken, hayatta olan gazilerimize ve onların değerli ailelerine saygılar sunarım” dedi.

Hatipoğlu Mustafa Erdem Ortaokulu öğrencisi Ece Nur Tekin’in okuduğu şiirin ardından tören lokma hayrıyla sona erdi.

Törene gaziler başta olmak üzere Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Coşkun, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge, İBB Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş, Muharip Gaziler Derneği Ödemiş Şube Başkanı Selehattin Aktaşoğlu, daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Editör: Tutku İç