Haber: Dilek Ayvalı

AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle, Türkiye Şampiyonu görme engelli sporcu Enver Kala ile bir araya geldi. 

Yaşadığı görme engeline rağmen; düzenli, disiplinli çalışma sistemiyle örnek bir çaba ortaya koyan ve Türkiye Şampiyonlukları ile sayısız dereceye sahip olan Enver Kala ile keyifli bir sohbet gerçekleştiren Falakalı, başarılı sporcuyu tebrik ederek hediye takdiminde bulundu. 

Başarıları bizim için çok kıymetli

Başkan Falakalı, engelli bireylerin sporla ve sanatla ilgilenerek hayata katılmalarından son derece memnun olduklarını belirterek, “Ülke çapında ilçemizin adını duyuran Enver kardeşimizle gurur duyuyoruz. Başarıları bizim için çok kıymetli. Azmiyle, çalışkanlığıyla İlçemizde bulunan engelli kardeşlerimize de örnek olduğunu  düşünüyoruz. Biz her koşulda Enver kardeşimizin yanında olmak, ihtiyacı olan her konuda destek vermek istiyoruz. Tire’de yaşayan diğer engelli vatandaşlarımızın da, sportif faaliyetlere katılarak, yaşamdan keyif almalarını ve başarılı olmalarını istiyoruz” diye konuştu.