Böylelikle yatalak ve ihtiyacı olan hastaları evde tedavi ve psikolojik destek ile hayata bağlıyor. Tire Belediyesinin tahsis etmiş olduğu, ‘İzmir Büyük Şehir Belediyesi Eşref Paşa Hastanesi Evde Bakım Birimi Tire Şubesi’ binasında; 1 doktor, 1 Hemşire, 1 teknik personel, 1 bakım personelleriyle aralarında aile bağı kurulan bakıma muhtaç hastalar hem yalnız kalmıyor hem de evlerinde sağlık problemlerine çözüm buluyor.

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, evde bakım hizmetiyle ilgili olarak, “Yaşlılarımız başımızın tacıdır. Onlara hizmet etmek ve dualarını almak bizim için çok önemli bir husustur. Tire Belediyesi olarak, Büyük Şehir Belediyemizle beraber ortak yürüttüğümüz bu güzel projede, bina tahsisinin yanı sıra, araç ve personellerimiz ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındayız. Onların ayaklarına kadar giderek ücretsiz olarak devam edecek olan projeyle daha çok bakıma muhtaç vatandaşımıza ulaşacağız. Emeklerini esirgemeyen sağlık personellerimize bu kutsal görevden ötürü şükranlarımı sunuyor, tüm hastalarımıza acil şifalar ve uzun ömürler diliyorum” dedi.

Başkan Okuroğlu, Belediyeler Birliği’nde Başkan Okuroğlu, Belediyeler Birliği’nde

 ‘’Alo 153’’

ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, Alo 153 iletişim hattından ya da Yeni Mahalle, Ankara Caddesi, Tire Belediyesi Aşevi karşısında bulunan merkezimiz ile  hafta içi saat: 09:00 – 16:00 arasında irtibata geçebilirler.

Editör: Tutku İç