HABER/AYDIN UYSAL 

Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü ilk mezunlarını verdi.

Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesi Toplantı Salonunda gerçekleşen mezuniyet törenine Fakülte Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zeynep Dere, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Fakültenin öğretim görevlileri  öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okumasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Dereceye giren öğrencilere ödüller takdim edildi. Mezuniyet kütüğüne isim çakılması, mezun olan 46 öğrencinin mezuniyet belgelerini almaları, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinin okunması ve kep atma töreniyle son buldu. Öğrenciler ve aileleri törende duygu dolu anlar yaşadı.

GELECEĞİN İNŞASINDA SORUMLULUK ALACAĞIZ

Ödemiş Sağlık Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölüm Birincisi Cansu Koç yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Ödemiş Sağlık Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümünden birincilikle mezun olmaktan ve bölümümüzün ilk mezunlarından birisi olarak konuşma yapmaktan onur duyuyorum. 4 yıl önce çıktığımız yolda bugün mezun oluyoruz, yorucu vize ve finalleri bize geride bırakıyoruz. Ancak öğrencilik hayatımız bitti demiyoruz. Çünkü unutmamalıyız ki her birey aslında bir öğrencidir ve hayatta öğreneceğimiz çok şey var. Kendimize ailemize ülkemize ve tüm insanlığa yararlı bireyler olmak ve daha iyi hizmet edebilmek için kendimizi geliştirmemiz gerektiğinin de farkındayız. Bizler çocuk gelişimciler olarak geleceğimizin yetişkinleri ve teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı donanımlı ve yetkin bireyler yetişmesinde yani geleceğin inşasında sorumluluk alacağız. Bugün burada mezun olmanın sevinciyle beraber 4 yıl eğitim aldığımız okulumuzdan arkadaşlarımızdan sürekli iletişimde olduğumuz hocalarımızdan ayrılmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Yeni başlangıçlara yeni ufuklara yelken açacak olmanın da heyecanını yaşıyoruz. Evet, bugün okula geldiğimizde ilk günkü heyecanla mezun olup diplomalarını alıyoruz. Bu büyük aileden, Ege Üniversitesi’nden ayrılıyoruz, ancak bu ayrılış ülkemizin memleketimizin dört bir yanına dağılıp orada bizi orada bizi bekleyen görevlilere katılmamıza çocuk gelişimci olarak mesleğimizi icra etmemize minik zihinlere ve minik kalplere dokunarak, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Fikri hür vicdanı hür ,irfanı hür nesiller olarak yetişmelerini destek olmamıza vesile olacaktır. Sözlerimi bu yolda beni yalnız bırakmayan hem akademik hem kişisel anlamda desteklerini esirgemeyen birbirinden değerli insanlarına teşekkür ederek bitirmek istiyorum” dedi. 

BÜYÜK IŞIKLAR AÇACAKLAR

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, törende yaptığı konuşmada şunları ifade etti : 
“Sahnede bulunan 46 genç tertemiz pırıl pırıl gencimiz var. Bu değerlerin ne kadar önemli ve bizler için  ne kadar değerli olduğunu  yaşadığımız geçmiş yıllarda ve hala sürmekte olan izleri Covid sürecinde ve çok yakın zamanda  bizleri çok büyük acılara boğan 6 şubat depreminde sağlıkçılarımızın değerini bir kez daha gördük. Her şeyden önemliymiş her şeyden değerliymiş en değerli evlerde oturmak yatmak en değerli arabalara binmek en değerli varlıklara sahip olmak hiçmiş bunu öğrendik öğrettiler bize hayat öğretti. Diliyorumki buradan almış oldukları bilgilerle edinmiş olduğu deneyimlerle ülkemize sağlık yönünde büyük ışıklar açacaklar. Anneler babalar şuan evlatlarının en güzel anlarını yaşıyorlar Allah daha güzellerini de yaşatsın inşallah” dedi. 

BU GURUR MEZUNALARIMIZA AİT

Fakülte Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zeynep Dere yaptığı konuşmada şunları söyledi, 
“Cumhuriyetimizin 100. Yaşında ilk mezunlarını vermenin haklı gururunu yaşayan Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksekokulu mezuniyet törenine hoş geldiniz. Bu gurur sadece üniversitemiz ve fakültemize ait değil evlatlarının bu günlere gelmesin de her türlü fedakarlığı gösteren sayın anne ve babalar aile büyükleri ve şuan da eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımıza aittir. Ege Üniversitesi Araştırma Eğitim ve Topluma Hizmet uygulamalarıyla bölgesel ulusal ve evrensel gereksinimleri karşılayan ahi birikmeni toplumun yararına sunan öğrenciyi merkeze alan temel değerleri bağlayan meslek ve kültürel olarak donanımlı değişime açık bilimsel düşünmeyi yaşam biçimi olarak benimsemiş bireyler yetiştiren öncü ve atılımcı misyonu ile 1955 yılından bu yana faaliyette bulunan Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biridir Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksekokulu 1996 yılında kurulmuştur. 1996 ve 2012 yılları arasında hemşirelik bölümü ile lisans düzeyinde hemşirelik alanında eğitim veren Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksekokulu 2019-21 yılları arasında Çocuk Gelişim Bölümü ile lisans düzeyinde çocuk gelişim alanında eğitim vermeye devam etmiştir. Mezun olan bütün öğrencilerimize  hayatlarında başarılar diliyorum.”

Editör: Tutku İç