Uluç Erdem Ersen, 3x3 Vıdeothon Kemeraltı yarışmasında ödülün sahibi oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘3x3 Videothın Kemeraltı Video Yarışması’nda Tireli genç yönetmen Uluç Erdem Ersen Zanaatkarların İzinde kategorisinde ‘Kemeraltı Benim Dünyam’ adlı filmi ile katılarak birinci oldu.

HABER:DİLEK AYVALI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sinema sektörüne ev sahipliği yapma vizyonu doğrultusunda kurularak film yapımları ve görsel içerik üretimi için İzmir’in cazibesini artırma hedefiyle çalışmalarını sürdüren İzmir Sinema Ofisi ile İzmir kent değerlerini korumak ve geliştirmek için yeni bir iş modeli yaratmak ve yarattığı bu modelle İzmir Tarihi Kent Merkezi’ni canlandırmak amacıyla kurulan TARKEM ortaklığında hayata geçen “3x3 Videothon Kemeraltı Video Yarışması” 18 Haziran 2022 Cumartesi günü Kemeraltı’nda gerçekleşti.

“3x3 Videothon Kemeraltı Video Yarışması”, UNESCO Dünya Mirası yolundaki İzmir’in Tarihi Kent Merkezi Kemeraltı bölgesini bir çekim alanına dönüştürmek ve video üretimine ilgi duyan kişileri İzmir’in en değerli alanlarından birinde eğlenceli ve yenilikçi bir video maratonu deneyimi etrafında buluşturmak amacıyla ilk kez düzenlendi. 

“Kemeraltı’nı 3 Dakikada Anlat! Sadece 24 Saatin Var!" sloganıyla düzenlenen 3x3 Videothon Kemeraltı Video Yarışması kapsamında Tabağımdaki Miras, Zanaatkârların İzinde, Tarihi Liman Yolu olarak belirlenen temalardaki videolarını 24 saat içinde tamamlamaları istendi. Bu bir günlük maratonu tamamlayarak teslim edilen videoların değerlendirilmesi sürecinde akademisyenler, sinema, turizm, video içeriği alanında uzman kişiler ve influencerlardan oluşan 11 kişilik bir jüri kurulu görev yaptı.

Yarışmanın kazananları ise 20 Haziran 2022 Pazartesi akşamı Portekiz Sinagogu'nda yapılan ödül töreninde duyuruldu. Her kategoride 3 video ödüllendirilirken Barçın Spor’dan birincilere 3500 TL, ikincilere 1500 TL değerinde hediye çeki, Radisson Inn otelleri ise üçüncülere 2 kişilik kahvaltı hediyesi vererek yarışmanın sponsorları arasında yer aldılar.

Tireli genç yönetmen Uluç Erdem Ersen Zanaatkarların İzinde kategorisinde ‘Kemeraltı Benim Dünyam’ adlı filmi ile katılarak birinci oldu.

Ödül Kazanan Yarışmacıların, Takımların ve Filmlerin Listesi:

Kategori - Zanaatkârların izinde

Uluç Erdem Ersen, Kemeraltı Benim Dünyam

Fatih Erkoç (Zakkum), Zanaatkârların İzinde

Alara Aktay ve Emre Karadağ, Biz Amatörler ve Siz Ustalar

Kategori - Tarihi Liman Yolu

İrem Özyürek (Domatesler), Adım Adım Kemeraltı

Buket Yılmaz (Alsancak Leo&Lions), Kemeraltı Günlüğü

Can Tezyürek, Bilinçaltımdaki Tarih

Kategori - Tabağımdaki Miras

Furkan Akyol (Aster), Lezzet ve Kültür: Kemeraltı

Serhat Çakılcıoğlu, Gez Gör Ye

Orhan Yenici (Vag Teknik), Menemenci Akın

Mansiyon: Orhan Ökmen, Köfteci Kardeşler

Yaşattığı heyecanlı ve keyifli anların yanı sıra Kemeraltı’nın değerlerinin yaratıcı görsel çalışmalar ile video kayıt altına alınması için yenilikçi ve katılımcı bir yöntem olarak ortaya çıkan “3x3 Videothon Kemeraltı Video Yarışması”nın gelenekselleşmesi temennileri katılım sağlayan herkes tarafından paylaşıldı.

3x3 Videothon Kemeraltı katılımcıları tarafından yarışma kapsamında hazırlanan filmlerden seçkiler “kemeraltivideothon” başta olmak üzere katılımcı kurumların sosyal medya hesaplarında yayınlanarak takipçilerin ve Kemeraltı’na ilgi duyan herkesin beğenisine sunulacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284