YEREL GÜÇ/BURCU TUNÇ

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulunun 20 Kasım 2023 tarihli kararı ile partiye yapılacak belediye başkanlığı ve meclis üyeliği aday adaylığı başvuruları, 21 Kasım Salı günü başlamıştı.
CHP Ödemiş’te Belediye başkan aday adaylığı için ilk başvuruyu ise 2009-2014 yılları arasında CHP’den Ödemiş Belediye Başkanlığı yapmış olan eski belediye başkanı Bekir Keskin yaptı.

KENDİSİNE ÇIKTIĞI YOLDA ŞİMDİDEN BAŞARILAR DİLİYORUM

Açıklama öncesi bir konuşma yapan CHP Ödemiş İlçe Başkanı Bülent Eker, “Genel seçimlerin ardından partimiz kongre sürecine girdi. Bu süreç acısıyla tatlısıyla bitti. Artık önümüzde yerel seçimler var ve yerel seçimlerde de en iyi başarıyı yakalamak bütün hepimizin bütün Cumhuriyet Halk Partililerin bir görevi. Ben umut ediyorum ki bunu hep beraber başaracağız. Bugünde toplanmamızın sebebi 2009- 2014 yıllarında belediye başkanlığı yapmış önceki dönem belediye başkanlarımızdan Bekir Keskin’in adaylık açıklaması. Kendisine çıktığı yolda şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

ÖDEMİŞ'TE CHP BELEDİYECİLİĞİ DEVAM ETMELİDİR, EDECEKTİR, SÖZ VERİYORUZ

Ödemiş’te Kurban kesim yerleri nerede? Bayramlaşma ne zaman yapılacak? Ödemiş’te Kurban kesim yerleri nerede? Bayramlaşma ne zaman yapılacak?

Kalabalık bir partili grubu eşliğinde Yerelgüç’ün canlı yayında bir kez daha Ödemiş’i yönetmeye talip olduğunu açıklayan Keskin, “Partimizin değerli üyeleri, sevgili gönül dostlarım, buraya kadar zahmet edip gelmeniz, demokrasiye olan bağlılığınız tavır alabilme tepkinizin en anlamlı göstergesidir. Hepinizi en içten şükranlarımla selamlamaktan gurur duyuyorum. Demokratik katılımcılığa olan inancınız gözlerinizdeki ışıltıyla birleşiyor, yolumuzu aydınlatıyor. Geleceği birlikte planlamak, büyük mutluluk. Kurultay sonrası toplumda büyük ölçüde olumlu beklentiler oluştu. Muhalefet kanadında ve partimizde Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra oluşan umutsuzluk, yerini umutlu bir bekleyişe bıraktı. Bu beklentide payı olan 'değişim ve dönüşüm kavramı' sadece CHP'lilerde değil, iktidarın uygulamalarından rahatsız olan tüm kesimlerde de bir umut kıvılcımı ateşledi. Partimizde genel başkanın dahi demokratik bir yönetimle değişebilmesi, partimiz tabanında yeni bir anlayışın yeşermesine yol açtı. Bu anlayış, milletvekili ve belediye seçimlerinde; adayların genel merkezde dar bir ekip tarafından seçilmesinin, yani merkez yoklamasının yerine, gerek parti tabanının, gerekse kamuoyunun görüşleri doğrultusunda belirlenmesinin önünün açılmasıdır. Yerel seçimler, değişime bağlanan umutların gerçekleşmesinin anahtarı olacaktır. Yerel seçime giden yolda ilk aşama. Demokratik ilkeler ve yöntemlere güvenmemizdir. Bizler, yaşadığı toplumsal ortamı sağlıklı bir şekilde gözlemleyen, akıl ve kültür birikimine güvenen insanlarız. Önümüzdeki seçimlerde bizlerin vereceği karar, başta kendi yaşantımız olmak üzere, Ödemişin geleceğini de etkileyecektir. Biz, sokaktaki insanın bizden beklentilerini yerine getirmeyi ve kentimizin iyiliğini, güzelliğini istiyoruz. Biz, bir ekip olarak kentin geleceğini ve ihtiyaçlarını kestirebilen ve demokratik çözümlerin parçası olmaya talibiz. Sizler de geleceği görebilen, Ödemiş için projeler üretilirken, yapılanlarda pay sahibi olan önyargısız ve sağduyulu bir beklenti içindesiniz. Geçen dönem; 'Çevreden Merkeze' ilkesiyle başlamıştık hizmetlere. Projelerimizle geniş ölçüde başarılı olmuştuk. Bu dönem; Büyükşehir yasası gereği köyler ve beldelerimizin biriken hizmetlerine karşılık; 'KırsaIdan Kente' anlayışının ortaya konulması gerekliliğine inanıyorum. Elbette Ödemiş'te CHP belediyeciliği devam etmelidir, edecektir. Söz veriyoruz. Yola çıkma düşüncemizi, görüş ve önerilerinizle yeniden aday olma amacına dönüştürdünüz. Bize düşen size layık olmaktır, beklentilerinizi karşılamak için çalışmaktır “dedi.

BEKİR BAŞKANIMIZIN ADAY OLMASINI DİLİYORUM

Toplantıda bulunan Birgi eski belediye başkanı Cumhur Şener ise Bekir Keskin’in daveti üzerine bir konuşma yaparak “Gerçekten önemli bir süreçten geçiyoruz. Yerel idare bizde olmasına rağmen birçok sıkıntılar yaşıyoruz. Bulunduğumuz dönem önemliydi, ancak bizim bunu yeterince kullanamadığımız düşüncesindeyim. Yapılması gereken şeyler vardı ama yapılmadı. Ben buralara değinmek istemiyorum. Önümüzdeki dönem daha önemli. Bekir başkanımın aday adaylığını tebrik ediyorum. Dilerim ki aday olur. Partimizin adayı kim olursa olsun hep beraber canla başla çalışacağız. Benim kalbim kırıldı. Sizlerin de kırıldı biliyorum. Ama biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Kırılmak bize yakışmıyor. Hep beraber birlik, beraberlik içinde güçlü olmak zorundayız. Önümüzdeki dönem çok daha önemli. 2024 seçimleri yani yerel seçimler 2028’in basamağı olacak. Yani önümüzdeki seçimden sonra 4 yıl seçim yok. İktidar bizde değil. Merkezi hükümetin gücü tamamen halkımızın üzerinde olacak. Onun için biz 2024 /2028 arasında yerelde o kadar güçlü çalışmalıyız ki 2028 seçimlerini alabilelim. 2028 seçimlerini almak 2024 seçimlerinden geçiyor. Ödemiş’te ve ülkemizin her yerinde yerel idareleri başka yönetimlere devrettiğimizde, kaybettiğimizde inanın 2028 bizim için kabus yılı olabilir. Sadece bizim için değil, Cumhuriyet Halk Partililer için değil, Türkiye Cumhuriyeti için sıkıntılı olabilecek bir seçim dönemi yaşayabiliriz. Onun için bu seçim Cumhuriyet Halk Partisi için, Ödemişimiz için, ülkemiz için, Türkiye için çok önemli. Bu nedenle hepimizin birlik beraberlik içinde olacağını ve canla başla çalışacağımızı biliyorum. Bekir başkanımızın aday adaylığını tekrar kutluyorum ve aday olmasını diliyorum. Adayımız kim olursa onun arkasında hep beraber canla başla çalışacağımızı düşünüyorum“ dedi.

Editör: Tutku İç