Haber / Dilek Acar GÜLEÇ

Pakdemirli’ye AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen eşlik etti.  

İzmir’de ilçe ilçe sonuçlar… Kılıçdaroğlu: 28 Erdoğan: 2! İzmir’de ilçe ilçe sonuçlar… Kılıçdaroğlu: 28 Erdoğan: 2!

Ödemiş Ziraat Odası Lokalinde yapılan toplantıda bir üreticinin “Dışarıdan hayvan ithalatı neden yapılıyor” sorusu karşısında “Hayvan ithalatını durdurmak için çok uğraştım ve ben durdurmuştum. Yeni bakan başlattı, bunda benim suçum yok” diyen Pakdemirli hayvan ithalatının sorumlusu olarak Bakan Vahit Kirişçi’yi gösterdi. 

Bakan Pakdemirli’nin ziyaretinden duydukları mutluluğu dile getiren Ödemiş Ziraat Odası ve İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Kocaağa, toplantıya katılım gösterenlere “Seçimlerde hepinizden reise destek istiyorum” dedi. 

ÜLKEMİZ İÇİN FİKİR ÜRETMEYE VE FİKİRLERİMİZİ SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Pakdemirli, “Seçimle ilgili bazı kaygılarım var. 50 yıldır siyasetin içinde olan bir aileden geliyorum. 1983 yılında Rahmetli Özal otobüsün üzerindeyken ben de o otobüsün üstündeydim. Ülke için o günden beri hep fikir ürettik. Yeri geldiğinde ülke için hizmet ettik. Bundan sonra da ülkemiz için fikir üretmeye, fikirlerimizi savunmaya devam edeceğiz” dedi. 

KILIÇDAROĞLU TÜRKİYE’NİN GELDİĞİ YERİ FARK EDEMİYOR 

Pakdemirli, “Bir zihniyet olmalı ki önü açık vizyonu açık, vatandaşına ülkesine güvenen. Hepimiz Cumhuriyet çocuğuz. Bu Cumhuriyet hepimizi Cumhuriyet çocuğu olarak yetiştirdi. Ben Özalcı bir aileden geliyorum. Özal zincirleri kırdı. Recep Tayyip Erdoğan ülkeyi ayakta durur hale getirdi. Ama eski moda zihniyetlerle onun etrafında dolaşanlarla bir mandacı zihniyetle vatandaşa güvenmiyoruz. Biz yapamayız, biz üretim yapamayız gibi bu aşağılık kompleksinden çıkmamız lazım. Kılıçdaroğlu Türkiye’nin geldiği yeri fark edemiyor.  14 Mayıs’ta biz bu seçimi kazanacağız. Bu zihniyetle ülkemizi yeni bir yüzyıla taşıyamayız. Ülkemiz olarak vatandaşımızın kapasitesine inanmamız lazım. Gelecek yüzyıla hazırlıklarımızı yaptık. Eksiklerimizi tamamlayıp bir yüzyılı daha ülkemizi daha iyi noktalara getireceğiz” diye konuştu. 

KILIÇDAROĞLU KANDİLİN ADAYI HALİNE GELMİŞTİR 

Pakdemirli, “70’li yıllarda Türkiye koalisyonlarla yoğruldu. Ekonomik olarak çok geriye düştük. Ne zaman ki Türkiye’de koalisyonlar oldu anarşi arttı. Türkiye geçmiş koalisyon yıllarında bir rüzgârdan bir rüzgâra savruldu Bu savrulmamanın sonunda da büyük ekonomik krizler geçirdik. Türkiye millet İttifakı kazanması durumda doğru bir noktaya gitmeyecektir. Bugün bir bakıyoruz koalisyonlardan daha ötede bir durum var konseyle ülkeyi yönetmek istiyorlar. Konseyle yönetilen ülkelerin durumu ortada gittiğimiz ülkelerde 3 başkanla yönetildiği için birbirilerine bakıp karar vermeye çalışıyorlar ve bizler bu ülkelerde diplomatik olarak sonuç almadan hep geri döndük.
Türkiye’de Millet İttifakında onlarca Cumhurbaşkanı olacak. Bir tekerleme  ile sayalım 1 tane başbakan Kılıçdaroğlu, 5 başkan; Akşener, Davutoğlu, Babacan, Karamollaoğlu, Uysal, 2 Eşbaşkan; Pervin Buldan, Mithat Sancar, 2 beleş başkan; Ekrem ve Mansur. Bunların hepsi tek tek Cumhurbaşkanı. Bununla Türkiye yönetilemez. Bunlarla ancak ve ancak vakit kaybederiz. Cumhur İttifakı olarak güzel bir çerçeve çizdiğimizi düşünüyorum. Tek Millet,tek  bayrak, tek vatan, tek vatan dedik. Bu unsurlarda uzlaşanın başımız üstünde  yeri vardır. Kılıçdaroğlu Kandil’in adayı haline gelmiştir. PKK’nın enkazını Meclis’e taşıyor. Benim vatandaşım bunları müsaade etmez” dedi.