Erdoğan açıklamasında "2019 seçimlerinde namus sözü verdi, daha ilk ay 15 bin belediye personelin ekmeğinden etti. Hizmet bekleyen İzmirliye bir hayrı dokunmadı. Diğer belediyelerde bırakın yeni yatırım yapmayı mevcut çalışmaları dahi yürütmedi" dedi.  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun ve Ordu mitinglerinin ardından Samsun’a geldi. Burada vatandaşlara hitap eden Erdoğan, rakibi Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.

"Bu iş öyle Bay Bay Kemal gibi bol keseden boş vaat dağıtanların karı değildir. Bu zat SSK Genel Müdürü oldu. İnsanları hastane kapılarında süründürdü. İnsanları inim inim inletti. Hasta ölüyse rehin aldı. CHP’de milletvekili oldu, Baykal'ı sırtından bıçakladı. Genel Başkan oldu, CHP seçmenine gün yüzü göstermedi. Bu partiyi köken ve mezhep fanatiklerinin eline teslim etti. 2019 seçimlerinde namus sözü verdi, daha ilk ay 15 bin belediye personelini ekmeğinden etti. Hizmet bekleyen İzmirliye bir hayrı dokunmadı. Diğer belediyelerde bırakın yeni yatırım yapmayı mevcut çalışmaları dahi yürütmedi. Gazi Mustafa Kemal'in partisini marjinallerin, cumhuriyet düşmanlarının, LGBT savunucularının, manda ve himaye peşinde koşanların milli bünyeye zararlı mandacı muhipler cemiyetine çevirdi. AK Parti'ye, MHP’ye, Cumhur İttifakı'na LGBT giremez. CHP, İYİ Parti, HDP,LGBT’ci mi? Evet. Diğerleri hayır diyebiliyor mu ? Öyleyse tutmadığı sözlerin hesabını vermek yerine sağa sola sana söz diyor. Sen hangi sözünü tuttun ki. Yalanla takiyeyle milletimi  kandıracağını zannediyor. Londra’daki tefecilerden ayarladım dediği 300 milyar doların olmadığını ittifak ortağı ikrar etti. Kandil'deki terör baronlarının niçin kendisini desteklediğini açıklamıyor. Pelsinvanya’daki hamburgercide 8 saat kimlerle ne konuştuğunu söylemiyor. İHA’dan SİHA’dan milli muharip uçağımızdan niçin rahatsız olduğunu açıklamıyor. Niçin Togg fabrikasını ziyaret etmediğini söylemiyor. Selo'nun kapısında milletvekillerine niçin nöbet tutturduğunu söylemiyor. Varsın Bay Bay Kemal konuşmasın, hakkı söylemesin. Biz onun kimlerle ne işler çevirdiğini, bebek katillerine ne sözler verdiğini, batılı büyükelçilere neleri taahhüt ettiğini çok iyi biliyoruz. Güya ülkeye bahar getirecek, derme çatma masa ve adayı işte bu kendi aralarında anlaşamıyorlar. Çıkmışlar memleket meselelerini çözeceklerini söylüyorlar.

İzmir’in sandık karnesi… Katılım oranında düşüş! İzmir’in sandık karnesi… Katılım oranında düşüş!

Buradan Samsun'a soruyorum sözünü tutmayanların vaatlerine güvenilir mi? Kandil'le iş tutanlardan hayır gelir mi? Bu kumar masasından Samsun'a hayır gelir mi? IMF komiserleriyle otel odalarında pazarlık yapanlar Türkiye ekonomisini büyütebilir mi? Millete parmak sallayanlar demokrat ve özgürlükçü olabilir mi? 14 Mayıs'ta bu maskeli baloya son vereceğiz."